Jak już wiadomo wtyczka Adobe Flash Player nie będzie dostępna do nowych wersji Androida, poczynając od wersji 4.1. Nie ma też co liczyć na pobranie aplikacji z Google Play.
Jednak to, że oficjalnie Flash Player nie będzie obsługiwany, nie oznacza tego, że nie może być zainstalowany na naszym urządzeniu z Androidem Jelly Bean 4.1 (lub nowszym).

Więc jeśli to czytasz, to pewnie zaktualizowałeś swój system do Androida 4.1.x lub po prostu kupiłeś nowy telefon z systemem Android z wersji 4.1.x, to pewnie odkryłeś, że korzystając z Google Chrome dla Androida nie masz wsparcia dla flash. Nie martw się, w tym małym tutorialu dowiesz się, jak uzyskać zobaczyć pełną zawartość razem z flash.

Jak zainstalować Adobe Flash na Android 4.1 Jelly Bean

1. Przede wszystkim trzeba będzie ściągnąć na swoje urządzenie (telefon / tablet):

  • najnowszy program Flash Player dla systemu Android: pobierz
  • Dolphin Browser HD w wersji 8.5.1 z Flash: pobierz

2. Odinstalować poprzednie wersje programu Flash Player i Dolphin Browser HD.

Również w tym kroku należy upewnić się czy możemy instalować pliki APK z innych źródeł. Aby to zrobić przejdź do Ustawienia > Zabezpieczenia > i sprawdź czy zaznaczone jest „nieznane źródła”

3. Teraz zainstalować dwa pliki APK (Flash Player – „FP_ICS.apk” i Dolphin Browser HD – „DB_HD_851.apk”) za pomocą przeglądarki plików.

4. Otwórz Dolphin Browser HD i wykonaj kolejne kroki:

Krok 1: Wybierz „Uruchom teraz” na powitalnym ekranie

Krok 2: Wybierz „Akceptuj” na drugim ekranie

Krok 3: Upewnij się, że w opcjach „Wsparcie Flash” jest zaznaczona opcja „Zawsze włączone”

Krok 4: W czwartym ekranie wybierz „Przeskocz” i gotowe.

Teraz możesz cieszyć się zawartością Flash na Android 4.1.x (lub nowszym), tak jak każdy inny użytkownik Androida w starszej wersji!

Aktualizacja!

Jeżeli nie korzystasz z przeglądarki Dolphin Browser i chcesz korzystać z Flash Playera na Androidzie (ICS, Jelly Bean & KitKat) to powinieneś skorzystać z uniwersalnej instrukcji, któa znajduje się TUTAJ

Źródło: