Prezentacja phabletu LG G4 odbyć ma się 28 kwietnia, jednak na jego oficjalnej stronie zostały umieszczone informacje dotyczące specyfikacji urządzenia. Przedwczesne informacje zostały usunięte ze strony produktu, jednak informacje o wyposażeniu rozprzestrzeniły się.

Z udostępnionych faktów wynika, iż LG G4 będzie posiadał ekran IPS (In-plane Switching) o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 2560 x 1400 pikseli (Quad HD). Urządzenie wyposażone zostało również w sześciordzeniowy układ SoC (System-on-a-Chip) Qualcomm Snapdragon 808 o częstotliwości 2,5 GHz. G4 dostępny ma być w wersji z 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash, a także z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci flash. W obu przypadkach użytkownik do swojej dyspozycji ma slot na kartę microSD.

Urządzenie posiada modem LTE Cat 6 (do 300 Mb/s pobierania i 50 Mb/s wysyłania), wymienny akumulator o pojemności 3000 mAh, funkcję bezprzewodowego ładowania, wyjście obrazu HDMI SlimPort, aparat cyfrowy o rozdzielczości 16 megapikseli z aperturą f/1.8, optyczną stabilizacją obrazu, laserowym systemem ostrości oraz pełnym trybem ręcznym. Obudowa ma wymiary 149,1 x 75,3 x 8,9 milimetra. Phablet LG G4 pracuje na Androidzie 5.1 „Lollipop”. W tym modelu LG postawiło na obudowę w wersji skórzanej, dostępnej w kilku kolorach.

Nowy model nie różni się znacząco od poprzedniego – G3. Została poprawiona słaba strona poprzedniego modelu, czyli aparat i na tym właśnie skupiono najwięcej uwagi. Teraz pozostaje już tylko czekać do oficjalnej prezentacji urządzenia, oraz informacji na temat cen nowego produktu.