Puffin przeglądarka z obsługą flash

Ponad rok temu Adobe Flash Player przestał być dostępny dla urządzeń z Androidem powyżej wersji 4.x. Dla pewnego grona użytkowników nie była to najlepsza wiadomość. Oczywiście odtwarzanie flasha w przeglądarkach nadal było i jest możliwe, jednak wymagała wykonania odpowiednich czynności, które zostały między innymi opisane w poście Android 4.1 Jelly Bean z Adobe Flash Player [instalacja]

Teraz dobra wiadomość. Początkiem tego miesiąca w Google Play została opublikowana nowa przeglądarka internetowa Puffin Web Browser, która wspiera Adobe Flash i jest kompatybilna z systemem Android 2.2  i wyżej. Jest jednak mały haczyk, gdyż w darmowej wersji możemy przeglądać strony z flash przez okres 2 tygodni. Po upływie tego terminu nadal możemy korzystać z przeglądarki, ale za możliwość odtwarzania flash trzeba już będzie już zapłacić kupując wersję pro za ok 10 zł.

Inną rzeczą, którą wymienia producent jest szybkie ładowania i renderowanie stron internetowych. Nie mogę temu zaprzeczyć. Jak dotąd jest to najszybsza przeglądarka internetowa z z jakiej korzystałem na Androida. Swoje odczucia sprawdziłem za pomocą SunSpider i HTC One S (S4) z Androide 4.1.1.

Dla porównania Puffin odnotował imponujący wynik 206.8ms, natomiast Chrome 1453.6ms. Tego chyba nie trzeba komentować :)

Puffin
Chrome

Kolejną ciekawą rzeczą, którą odkryjemy zaraz po uruchomieniu przeglądarki są trzy przyciski na dole ekranu. Pierwszy z nich prezentujący ikonę myszki wywołuje wirtualny track pad, który ułatwia nam wykonywanie operacji na stronach, które nie są przystosowana do urządzeń mobilnych. Drugi to wirtualny gamepad do łatwiejszego poruszania się np. w flashowych grach. Oraz na samym końcu wirtualna klawiatura.

Dwie pierwsze opcje traktuję raczej kalo fajny dodatek, lub ciekawostkę, ponieważ i tak najlepiej nawigowało mi się za pomocą palca.

Czas na werdykt. Puffin Browser to zdecydowanie najszybsza przeglądarka internetowa na urządzenia przenośne z Androidem, która wspiera flash. I jeżeli zależy nam na tych dwóch opcjach to wartą ją mieć :)

Pobierz Puffin Web Browser z Google Play

flash, Flash Player, komunikacja, Puffin, Puffin Web Browser

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg