10 najlepszych aplikacji dla nowego telefonu z Androidem

Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem urządzenia z systemem Android i nie jesteś pewien, które aplikacje powinieneś zainstalować, to tutaj znajdziesz kilka wskazówek. Jest duża szansa, że na twoim nowym telefonie lub tablecie jest już zainstalowanych kilka aplikacji. Niektóre z nich okażą się przydatne, a niektóre okażą zupełnie nie warte uwagi. Jak pewnie też zdążyłeś zauważyć w Google Play znajdziesz setki tysięcy różnorodnych aplikacji. Niestety nie możesz mieć zainstalowanych wszystkich, a wybranie odpowiednich dla siebie wymaga poświecenia trochę czasu.

Istnieje wiele oczywistych aplikacji do pobrania takich jak Dropbox, Facebook czy Twitter. Niektóry z wymienianych przeze mnie aplikacji jest bardzo znanych, ale to nie znaczy, że każdy nowy użytkownik Androida o nich wie. Listę zacznę od scalenia aplikacji Googla

Google apps (darmowe)

google-drive

Już na starcie w naszym telefonie z Androidem otrzymamy aplikację od Google. Zazwyczaj są to Gmail, Gtalk oraz Google Maps, ale są też inne które za pewne będziemy chcieli znaleźć i zainstalować. Dobrą opcją jest Google Drive dzięki której możemy bezpłatnie przechowywać w chmurze różnego rodzaju plików i cieszyć się dostępem do nich z dowolnego miejsca. Wszystkie aplikacje Google są świetne, więc należy również sprawdzić Google+, Chrome, Sky Map, Google Goggles i resztę.

Best Apps Market (darmowe)

bam

Jeżeli masz więcej niż 700.000 aplikacji do wyboru, to w takim przypadku może być bardzo trudno znaleźć perełki ukryte pośród wszystkich aplikacji. BAM jest bardzo dobrym narzędziem, które pomaga w wyszukaniu aplikacji i gier dostosowanych do twoich potrzeb. Aplikacja szybka i bardzo prosta w użyciu, oraz posiada mnóstwo filtrów które zawężają wyniki wyszukiwania.

Instagram (darmowe)

instagram
100 milionów użytkowników nie może się mylić. Instagram to świetny sposób, aby nadać swoim zdjęciom unikalny wygląd przez zastosowanie różnych filtrów, oraz podzielenia się zdjęciami z innymi użytkownikami. Aplikajca jest bardzo prosta w obsłudze. Jeżeli z jakiegoś powodu nie przypadnie wam do gustu i nie będziecie chcieli korzystać z Instagram, to możecie skorzystać z alternatywnych aplikacji takich jak PicSay czy Pixlr-o-matic.

Avast! Mobile Security (darmowe)

avast

Coraz częściej można przeczytać o tym, że coraz więcej pojawia się złośliwego oprogramowania czy wirusów na Androida. Powodem tego jest bardzo duża popularność tego systemu na całym świecie w porównaniu do innych. Jeżeli jesteś rozsądny i chcesz mieć spokój przy instalowaniu nowych aplikacji, oraz nie przejmować się tym, że twoje dane zostaną wykradzione lub twój Android zostanie zarażonym jakimś wirusem, to właśnie powinieneś mieć Avast! Jest to zdecydowanie najlepsza aplikacja zabezpieczająca dla systemu Android.

Gmote 2.0 (darmowe)

Jest to przydatna aplikacja, która zamienia telefon z Androidem w pilota do komputera PC lub laptopa. Należy zainstalować aplikację na telefonie, oraz odpowiednie oprogramowanie z serwerem na komputerze, a po wszystkim można używać telefonu jako pilota do filmów lub muzyki. Możesz również przeglądać pliki, przeglądać strony internetowe, a nawet słuchać na telefonie muzyki przesłanej strumieniowo. Ciekawostką jest sterowanie myszką oraz klawiaturą. Wszystko jest proste i całkowicie za darmo.

GO Power Master (darmowe)

go-power-master

Korzystając z Androida bardzo szybko się przekonasz, że twoja bateria bardzo szybko traci energię i zostajesz zmuszony do podłączenia telefonu do ładowarki. Najczęściej przyczyną są włączone WiFi, GPS, synchronizacja i zbędne aplikacje. Z pomocą przychodzi nam GO Power Master, dzięki któremu za pomocą jednego naciśnięcia możemy zoptymalizować działające procesy, ustalić odpowiednie profile i czas w jakim mają działać, oraz monitorować stan naładowania naszej baterii. Wszystkich funkcji jest o wiele więcej i łatwo z nich korzystać dzięki bardzo wygodnemu interfejsowi.

DiskUsage (darmowa)

Telefon jest doskonałym nośnikiem danych, dlatego też będziemy na niego wrzucać różne dane, takie jak muzykę, zdjęcia, filmy oraz wgrywać rożnej wielkości aplikacje. Jednak telefon z Androidem to nie studnia bez dna z jak każdy nośnik ma ograniczoną pamięć, która się zapycha. DiskUsage w bardzo przejrzysty sposób zaprezentuje nam miejsce jakie zajmują zainstalowane aplikacje oraz dane na naszym Androidzie. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzamy sobie czasu i usuwamy zbędne dane.

Total Commander (darmowa)

Kto korzystał z Total Commandera na komputerze ten wie, jak jak bardzo jest to przydatne narzędzie do zarządzania plikami. Dlaczego polecam akurat ten? Po części z przyzwyczajenia, ale dlatego też, że przenoszenie plików i kopiowanie pomiędzy katalogami jest bajecznie proste i szybkie. Wystarczy tylko ustawić odpowiednie katalogi w dwóch oknach i z jednego do drugiego przesunąć plik ;)
W Google Play znajdziesz też inne bardzo dobre menadżery plików tj. ASTRO File Manager / Browser, ES File Explorer.

TuneIn Radio (darmowa)

tunein

Bezpłatny dostęp do 70 tyś stacji radiowych i ponad 2 mln podcasty oznacza, że ​​można zawsze znaleźć coś wartego do słuchania. Łatwy w użyciu. Wyszukujesz co chcesz, a jeżeli z jakiegoś powodu nie znajdziesz, to otrzymasz wynik zbliżony do tego co cię interesuje.

SwiftKey 3 (płatna)

swiftkey-1

SwiftKey 3 jest doskonałym zamiennikiem standardowej klawiatury w telefonach z Androidem. Treść wprowadzamy w dwojaki sposób, albo standardowo pisząc litera po literce, lub przesuwając palcem po ekranie. Posiada doskonale dopracowany system przewidywania słów, przez co mamy wrażenie że program czyta nam w myślach.

Inne aplikacje

Praktycznych aplikacji jest wiele, a ta lista to zaledwie czubek góry lodowej. Każdy powinien dostosować do swoich potrzeb. Na przykład jeżeli jesteś fanem fitness powinieneś sprawdzić RunKeeper. Jeżeli często jeździsz samochodem i nie złapać mandatu to Janosik jest obowiązkową aplikacją dla Ciebie. I tak dalej ;)

Avast Mobile Security, Best Apps Market, DiskUsage, Gmote, GO Power Master, google +, Instagram, SwiftKey 3, Total Commander, TuneIn Radio

Comments (6)

  • Coraz więcej jest aplikacji na Androida, prześcigają się z apkami na Windows Phone i iOS. Przydają się takie artykuły, bo nie jest się w stanie przejrzeć ich wszystkich i wybrać coś odpowiedniego dla siebie i swoich potrzeb. Osobiście nie spodziewałam się, że antywirus Avast! jest aplikacją bezpłatną. Cenna informacja!

  • Z nowości mogę polecić iCoyote, asystenta kierowcy. Fajny interfejs, bardzo czytelny, użytkownicy są wiardygodni, zgłaszane zdarzenia, suszraki, radary, wypadki sie zawsze sprawdzają.

  • Znalazłam ostatnio super grę! Pamiętacie Rummikuba? Był popularny jak byłam nastolatką. Teraz jest fajna wersja na komórki z Androidem, sprawdźcie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg