Aktualizacja HTC Desire do Android 4.4.2 KitKat

HTC Desire to telefon z czasów kiedy na świecie królował Android w wersji 2.3. Jest to też jeden z najbardziej udanych i najpopularniejszych telefonów ze stajni HTC. Pomimo, że jego specyfikacja nie zachwyca w tych czasach, to nadal są fani, którzy przystosowują najnowsze wersje Androida do tego modelu.

Więc jeżeli chcesz wypróbować najbardziej aktualny system, jakim jest Android 4.2.2 KitKat na swoim HTC Desire, to zapoznaj się z krótką instrukcją, która pokazuje jak wgrać zmodyfikowany ROM dla twojego modelu telefonu.

Przed przystąpieniem do aktualizacji HTC Desire do Android 4.4.2 KitKat

 • Upewnij się czy twoje HTC Desire ma dostęp do roota oraz wgrane zmodyfikowane recovery.
 • Wykonaj kopię zapasową wszystkich danych, ponieważ istnieje duże ryzyko ich utraty.
 • Naładuj baterię do przynajmniej 80% pojemności.
 • Sprawdź czy masz włączony debugowanie USB. Jeżeli nie to przejdź do Ustawienia -> Opcje programistyczne i zaznacz debugowanie USB.
 • Upewnij się twoje urządzenie to model A8181. Możesz to sprawdzić wchodząc w Ustawienia -> Informacje.
 • Jest to nieoficjalna wersja Android 4.2.2 dla HTC Desire, dlatego też może posiadać różnego rodzaju błędy.
 • Pamiętaj, że wykonując jakiekolwiek zmiany robisz to na własną odpowiedzialność.

 

Pobierz pliki wymagane do aktualizacji HTC Desire do KitKat

Pobierz poniższe pliki aby móc przystąpić do procesu aktualizacji.

Jeżeli już pobrałeś wszystkie pliki możesz przejść do dalszej części procesu i rozpocząć proces aktualizacji.

Aktualizacja HTC Desire do Android 4.2.2 KitKat

To już ostatni najważniejszy etap procesu aktualziacji HTC Desire do KitKat, dlatego też przeczytaj go uważnie i ze zrozumieniem. Jeżeli uważasz, że wszystko jest jasne to możesz przystąpić do dzieła.

 1. Skopiuj pobrane pliki na kartę pamięci w swoim telefonie
 2. Wyłącz telefon
 3. Naciśnij jednocześnie przyciski Vol down + Power i trzymaj do czasu, aż telefon przejdzie do trybu recovery
 4. Przywróć telefon do ustawień fabrycznych
 5. Wyczyść cache partycji
 6. Przejdź do Mounts and storage i wykonaj formatowanie systemu (format system)
 7. Następnie wróć do menu głównego i wybierz install zip from sd card
 8. Wybierz plik z ROM-em, który wcześniej wgrałeś i potwierdź rozpoczęcie instalacji
 9. Po zakończeniu instalacji ROMu zainstaluj aplikacje Googla (Gapps) w taki sam sposób jak instalowałeś ROM w pkt 8
 10. Zrestartuj HTC Desire

Uwaga: Pierwsze uruchomienie może potrwać kilka minut. W przypadku gdy twoje urządzenie utknie na logo i nie będzie chciało przejść dalej, to przejdź ponownie do trybu recovery i przywróć ustawienia fabryczne (factory reset)

To już wszystko. Twój HTC Desire został zaktualizowany do Android 4.2.2 KitKat

aktualizacja, android 4.2.2, android kitkat, htc, HTC Desire, kitkat

Comments (17)

  • Niestety nie jestem wstanie ci odpowiedzieć na to pytanie, gdyż nie przetestowałem go osobiście. Aby sprawdzić jego stabilność to sprawdzić trzeba go zainstalować.

   Jest to wersja nieoficjalna ROMu, przez co może posiadać błędy.

   • właśnie testuje go jak na razie jest ok tylko były problemy podczas wyboru języka ustawiłem polski a był niemiecki ale już rozwikłałem sprawe dam znać jak coś będzie nie tak ;)

  • problem z językiem nie był trudny do rozwiązania wystarczy zrobić przynajmniej u mnie wystarczyło wyłożyć baterie włączyć potem jeszcze raz zrestartowałem normalnie i zadziałał polski.

 • Zeby zainstalować pełny czyli również z Gapps należy mieć przynajmniej 4 gb karty pamięci ja podzieliłem na partycje systemową dałem 1gb a rozmiar partycji SWAP 256MB.Oczywiście jak ktoś dobrze pokombinuje to na 2gb chyba zainstaluje aczkolwiek nie sprawdzałem.Takie moje spostrzeżenie;) nie wiem czy komuś się to przyda bo mało kto już posiada ten telefon.Pozdrawiam:)

  • Jest to bardzo przydatna informacja. Dzięki.
   Pomimo, że HTC Desire to już leciwy model to posiada go wielu ludzi. Osobiście uważam, że to jeden z lepszych modeli od HTC z Androidem jaki pojawił się na rynku. Miałem przez ponad 3 lata. Sprezentowałem go swojej koleżance z pracy, która nadal z niego korzysta i jest zadowolona.

 • Witam niedługo będę miał okazje przetestować dluzej ten rom to dam znać jak z stabilnością i wogule. Narazie testowałem tylko z godzinę tak jak muwilem gdy przetestuje to dam znać

 • Witam niedługo będę miał okazje przetestować dluzej ten rom to dam znać jak z stabilnością i wogule. Narazie testowalem tylko z godzinę.jak na razie wypada dobrze.

 • Witam, skorzystałem z danej instrukcji. Cała instalacja przebiegła pomyślne. Natomiast przy pierwszym włączeniu wyskakuje informacja „Unfortunately, Google Tex-to-Speech Engine has stopped”. Klikam OK. Dalej wybieram język, WiFi, ale hasła już nie mogę wprowadzić, nie wyskakuje mi klawiatura. Nie pojawia się ona i dalej. Po pomijaniu wszystkich ustawień, gdzie wymagano wprowadzenie tekstu wyskakuje kolejna informacja „Ufortunately, setup wizard has stopped”.
  Udało mi się nawet wejść do menu ustawień, czyli system niby częściowo działa. Ale co mam podziałać jak nic więcej nie mogę zrobić.
  Może jakieś rady?
  Będę bardzo wdzięczny. Dziękuję, Andrzej.

  • Andrzej,gdy będziesz miał do wpisania tekst naciśnij na ramke do tekstu i przytrzymaj. Przycisk „menu” powinna wyskoczyć klawiatura pozdrowił :-)

 • Forum Android.com.pl

  […] Wczoraj chciałem zainstalować nowy ROM wg poradnika na stronie Android Stuff » Dziel się rzeczami na AndroidaAktualizacja HTC Desire do Android 4.4.2 KitKat » Zrobiłem totalną czystkę i dosłownie nic nie mam na telefonie. Po normalnym włączeniu, […]

 • Witam posiadam telefon HTC Desire 310 i czy mogę tez go zaktualizować do tej nowej wersji Androida 4.4.2
  posiadam 4.2.2 ale mam problem bo nie mam możliwości zmiany języka na polski. moze po zmienia na nowszy coś pomorze.

  • Jeżeli masz zrootowany oraz znalazłeś ROM z wersją Android 4.4.2 jednak to nie gwarantuje, że będziesz mieć menu w języku polskim. Wszystko zależy jak jest przygotowany ROM.

   • to jest mój pierwszy HTC wiedz mogę powiedzieć ze jestem zielony potrzebuje jakieś wskazówki.
    -gdzie szukać ROM polskiego
    zdziwiłem się ze Android nie ma języka polskiego.

 • Forum Android.com.pl

  […] płynnie i nie zawieszał się zbyt często. Podczas przeszukiwania internetu natknąłem się na ten oto poradnik. Proszę o opinie odnośnie tego systemu. Proszę wraz z nazwą systemu podać mniej więcej […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg