Anatomia Samsuga GALAXY Note II

Samsung GALAXY Note II to wyjątkowy przedstawiciel rodziny GALAXY, który dzięki swoim funkcjom i niezrównanym możliwościom pozwala efektywniej odkrywać informacje, zapisywać i wyrażać idee oraz zarządzać zadaniami. Samsung postanowił rozłożyć GALAXY Note II na części, aby pokazać wszystkim fanom technologii mobilnych, co tak naprawdę wprawia go w ruch i co sprawia, że jest to produkt unikatowy i jakie funkcje oferuje użytkownikom. Przyjrzyjmy się więc bliżej…

Ekran
GALAXY Note II posiada ekran HD Super AMOLED o przekątnej 141 mm – jeden z największych na świecie – który zapewnia niezwykłą jakość i idealną szczegółowość obrazu. Proporcje 16:9 gwarantują obraz znany z ekranów kinowych, co doceni każdy, kto lubi oglądać wideo HD w podróży.

S Pen
W GALAXY Note II rysik S Pen jest ergonomicznie wyprofilowany, aby idealnie leżał w dłoni. Umożliwia precyzyjne i naturalne pisanie oraz rysowanie, a także łatwiejsze wybieranie i przekształcanie treści.
Nowy rysik S Pen odpowiada za większość innowacyjnych funkcji GALAXY Note, takich jak Easy Clip (szybkie kadrowanie obrazu przez wciśnięcie przycisku); Quick Command (uruchamianie często używanych aplikacji poprzez przesunięcie rysika w górę ekranu); oraz Air View (podgląd treści przez zbliżenie rysika S Pen do ekranu).

Konwerter analogowo-cyfrowy
Konwerter analogowo-cyfrowy to cienka metalowa membrana wytwarzająca pole elektromagnetyczne. Dzięki niemu GALAXY Note II może wykrywać ruchy rysika S Pen z odległości nawet 12 mm od ekranu, aby uruchamiać aplikacje lub funkcje zależnie od kontekstu. Pozwala to również na bardziej precyzyjne manipulowanie treścią; na przykład funkcja Air View wykorzystuje konwerter do wyświetlania podglądu po zbliżeniu rysika S Pen do ekranu.

Budowa
Ponieważ rama konstrukcyjna urządzenia jest bardzo cienka, użyto stopu magnezu, aby zwiększyć jej ogólną wytrzymałość. Zoptymalizowano też wykorzystanie przestrzeni poprzez przemodelowanie takich części, jak kamera i głośnik.

Antena i głośnik
Główne anteny urządzenia zaprojektowano w taki sposób, aby mogły odbierać szeroką gamę sygnałów radiowych w różnych regionach świata. Głośnik obsługuje funkcję SoundAlive™, która zapewnia użytkownikom zoptymalizowane, wzbogacone wrażenia słuchowe.

Dwie kamery
Tylna kamera GALAXY Note II ma imponującą rozdzielczość 8 MPix, a przednia 1,9 MPix, co wystarcza do nagrywania wideo w rozdzielczości HD. Funkcja Smart Stay wykorzystuje przednią kamerę do sprawdzania, czy użytkownik patrzy na ekran, aby ten pozostawał włączony tak długo jak potrzeba. Funkcja Best Faces rozpoznaje twarze w scenach grupowych i pomaga tworzyć złożone fotografie, na których wszyscy zaprezentują się z najlepszej strony.

Czujnik zbliżeniowy i czujnik światła
GALAXY Note II został wyposażony w czujnik zbliżeniowy, który pomaga oszczędzać baterie. Kiedy telefon podniesiemy do ucha podczas rozmowy, czujnik informuje urządzenie, że można zmniejszyć dopływ energii do ekranu. Kiedy użytkownik odsunie telefon, czujnik nakazuje zwiększenie dopływu energii i rozjaśnienie wyświetlacza.
Powyżej ekranu znajduje się czujnik światła otaczającego, który także przyczynia się do oszczędzania energii. Czujnik wykrywa natężenie światła i odpowiednio zmniejsza lub zwiększa jasność ekranu.

Gniazdo słuchawek
Note II posiada gniazdo słuchawek o średnicy 3,5 mm. Dla wygody użytkownika po podłączeniu słuchawek na ekranie głównym automatycznie wyświetlane są takie aplikacje, jak odtwarzacz muzyki i odtwarzacz wideo.

Silnik wibracyjny
Telefon oferuje także sześć trybów wibracji i umożliwia przypisanie ich różnym grupom kontaktów w taki sam sposób, w jaki przypisuje się dzwonki.

Procesor i podzespoły
Czterordzeniowy procesor 1,6 GHz zapewnia łatwą pracę wielozadaniową, płynne przejścia między ekranami, wysoką wydajność przeglądarki i szybkie wczytywanie aplikacji.
Urządzenie jest wyposażone w 16 lub 32 GB wewnętrznej pamięci, którą można rozbudować przy pomocy kart microSD.

Transmisja danych i antena NFC
Układ modemu HSPA+ 21Mb/s i LTE zapewnia szybką łączność bezprzewodową. Ponadto urządzenie automatycznie łączy się z najszybszą dostępną usługą. Bluetooth 4.0 i łączenie kanałów Wi-Fi umożliwiają szybki transfer danych między urządzeniami mobilnymi.
GALAXY Note II posiada także antenę NFC. Jest to technologia, która umożliwia transmisję danych na krótką odległość (około 10 cm). Dwa urządzenia mogą łączyć się przez NFC, aby bezpośrednio wymieniać treść.

Żyroskop i akcelerometr
Note II posiada trójosiowy żyroskop, który mierzy odchylenie, pochylenie oraz obrót. Smartfon wyposażono także w trójosiowy akcelerometr, który przydaje się m.in. w grach i nawigacji. Żyroskop i akcelerometr włączają się automatycznie, kiedy urządzenie zostanie przechylone lub obrócone.

Galaxy Note II, Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg