Android 4.4.3 KitKat – co nowego?

Najnowsze Motorole Moto, Nexusy oraz wersje Google Play Edition zostały już kilka dni temu zaopatrzone w aktualizację systemu operacyjnego – Androida 4.4.3. Aktualizacja rozprzestrzenia się bardzo szybko, więc także pozostali użytkownicy niezliczonych modeli smartfonów wypatrują już zmian. Aby zaspokoić ciekawość użytkowników, postanowiliśmy opublikować listę znanych już nowości, które wnosi owa iteracja.

Koniec wyczerpywania się energii

Choć ten problem dotyczył tylko kilku modeli, był jednak bardzo męczący. Wyobraźcie sobie, że Wasz smartfon nie jest w stanie wytrzymać nawet 8-godzinowego dnia pracy i męczy się dużo szybciej niż Wy sami. Jak każdej kolejnej aktualizacji, celem KitKata 4.4.3 jest wyeliminowanie błędów i optymalizacja wydajności. Ponieważ najczęściej energia wyciekała z Nexusa, tak więc to właśnie na nim skoncentrował swoje siły Google. Największe ilości energii zużywał proces mm-qcamera-daemon, który, jak jest to widoczne na zamieszczonym tutaj zdjęciu, w urządzeniach z procesorem Qualcomm pozostawał aktywny w pamięci. Problem został już rozwiązany.

Wyeliminowanie luk w bezpieczeństwie

Chodzi tutaj głównie o luki związane z szyfrowaniem ASEC na karcie pamięci. Nie jest to wcale nowy problem. Wreszcie jednak zostaje on usunięty przez Androida 4.4.3. Kolejną niedogodnością było rootowanie pewnych modeli przez polecenia ADB, które zezwalały uzyskać tymczasowy dostęp do roota. Także ten kłopot przestał już istnieć. Smartfony zostały dodatkowo zabezpieczone. Zapewne niespodzianek w tej dziedzinie będzie jeszcze więcej, zwłaszcza, że nie udostępniono nigdzie żadnej ich oficjalnej listy.

Zmiany w interfejsie dialera

Kolejna nowość, którą widać już na pierwszy rzut oka, to zmiana interfejsu. Tym razem odświeżony graficznie został Dialer. Efektem są bardziej nasycone i mocne kolory oraz białe tło w zastępstwie za jego dotychczasową, czarną wersję. I to na chwilę obecną wszystko, ale stay tuned – więcej informacji już niedługo!

aktualizacja, android 4.4.3, kitkat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg