Android 5.0 Lollipop z funkcją usuwania „śmieciowych” aplikacji od operatorów

Kilka lat temu wprowadzanie zmian w oprogramowaniu telefonów komórkowych – „brandowanie” – było bardzo powszechne. Dzisiejsza era smartfonów po części stawia się takim wyskokom operatorów sieci komórkowej.

Wraz z wprowadzeniem Androida 5.0 Lollipop powstaje nowa możliwość: wybrania z podstawowych aplikacji (dodanych przez operatora), tych które najbardziej przypadną nam do gustu. Umożliwia to zwolnić niepotrzebnie zajmowaną pamięć przez niemożliwe do usunięcia programy i gry, ale także najprawdopodobniej będziemy mogli pozbyć się tzw. duplikatów, czyli na przykład kilku przeglądarek, wielu klientów poczty itp. Możliwym jest też, że wykonalne będzie usunięcie aplikacji producentów, wybierając na to miejsce najlepszy dla siebie program.

Mimo braku informacji o tym jak dokładnie będzie przebiegał cały ten proces, wiadomo, iż przy zmianie karty operatora, będą instalowane właśnie jego aplikacje. Co za tym idzie, cały cykl nie będzie opierał się na wyborze co chcemy zainstalować, a co chcemy usunąć.

Pomijając zaistniałe minusy owej możliwości, jest to i tak duży postęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg