Android 5.1 zaprezentowany i wdrożony. Sprawdź co dodano i zmieniono.

Android 5.1 to wersja systemu, która dość spokojnie wprowadza zmiany. Idąc tym tropem, system został poprawiony i udoskonalony, co ma się przełożyć na większą stabilność, wydajność oraz funkcjonalność systemu.

Android 5.1 reprezentuje oficjalne wsparcie dla smartfonów Dual SIM, by ułatwić zarządzanie wydatkami i zmienić to zadanie na bardziej intuicyjne. Szczególne zainteresowanie opcja ta zyska w b-brandy, gdzie dotąd mechanizm ten działał tam różnie.

Kolejną z nowości jest system zabezpieczający urządzenie przed zgubieniem lub kradzieżą, gdzie zdalne zablokowanie telefonu sprawi, że „nowy nabywca” naszego telefonu, nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych, nie będzie mógł z niego skorzystać.

Zmieniono również zarządzanie siecią WiFi i Bluetooth. Bezpośrednio na pasku powiadomień poprzez kliknięcie w ikonę wywołamy listę urządzeń lub sieci, z którymi chcemy się połączyć.
Powróci również tryb wyciszenia oraz wiele innych mniejszych poprawek i niezbędnych usprawnień.

Zlikwidowane zostały również wycieki pamięci doskwierające Lollipopowi, jak również błąd z samoczynnym zamykaniem się aplikacji mobilnych. Możliwe, że istnieją jeszcze inne nowości, które jeszcze nie są znane.

Pliki z Androidem 5.1 trafiły już na stronę z obrazami dla Nexusów, i to właśnie one uzyskają aktualizację jako pierwsze już w niedługim czasie. O pozostałych urządzeniach jeszcze nic nie wiadomo, ale można się domyślać, iż zajmie to jeszcze trochę czasu.

aktualizacja, android 5.1, Lollipop

Komentarz

  • Wgrywanie przez jakieś dziwne 'fastsruty’… czy GG nie może dać plik systemu gdzie w ustawieniach by się wybierało zainstaluj system z pliku i OK, proste…. ps. nie każdy zna się na jakiś bootloaderach, 'fastsrutach’, wipe’ach itp. bzdurach. W LG jakoś wystarczy podłączyć fona pod komputer i przez stronę www bez problemu zainstalować soft, można…. można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg