BrainMax – siłownia dla mózgu już w Google Play

BrainMax to platforma online dostępna z poziomu przeglądarki, a teraz także urządzeń wyposażonych w system Android, umożliwiająca rozwijanie i poprawę sprawności wybranych funkcji poznawczych związanych z pracą mózgu, takich jak: pamięć, koncentracja, percepcja, logika i język. Twórcy BrainMax przygotowali również rozwiązania dedykowane osobom z ADHD, dysortografią i dysleksją. Istotą działania BrainMax są specjalne gry oraz gotowe kursy, dzięki którym użytkownik może poprawiać swoje osiągnięcia i śledzić postępy. Z dopasowanych rozwiązań mogą korzystać także uczniowie i studenci (moduł Edukacja), ludzie aktywni zawodowo (intelektMax) oraz osoby starsze (Senior). W wersji online ofertę uzupełniają specjalne moduły związane z efektywną nauką: LearnMax dla osób pragnących efektywniej się uczyć oraz TeachMax dla wykładowców, nauczycieli i pedagogów.

Za stronę merytoryczną zawartych na BrainMax gier i kursów odpowiada psycholog mgr Alicja Leszczyńska i pedagog mgr Agnieszka Tetela-Lipecka przy współpracy z dr Przemysławem Bąblem z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Istnienie aplikacji takich jak BrainMax nie byłoby możliwe, gdyby naukowcy nie wykazali, że ćwiczenie spostrzegania, uwagi, pamięci i umiejętności rozwiązywania problemów poprawia ich funkcjonowanie. Co ciekawe, odkryto także, że trening poszczególnych funkcji poznawczych prowadzi do poprawy ogólnego funkcjonowania poznawczego i do podniesienia poziomu inteligencji. Rezultaty badań pokazują też, że podczas wykonywania ćwiczeń poznawczych zmienia się wzór aktywności w korze mózgowej i innych strukturach mózgowych oraz wzrasta gęstość receptorów, co można uznać za argument potwierdzający skuteczność tego rodzaju ćwiczeń.

Mobilna wersja BrainMax posiada 40 gier, zaimplementowane zaawansowane kursy, czyli plany treningowe pozwalające utrzymać systematyczność ćwiczeń oraz szczegółowe statystyki. Chociaż do działania nie jest wymagane połączenie z Internetem, osiągnięte wyniki można synchronizować z kontem na przeglądarkowej wersji BrainMax

Klient BrainMax w Google Play jest bezpłatny, ale korzystanie z platformy wymaga opłacenia abonamentu. W wersji mobilnej jest to 10 zł za miesiąc, a w wersji pełnej (mobilnej i przeglądarkowej) 20 zł za miesiąc.

Link do aplikacji Brainmax w Google Play:

BrainMax, gry, łamigłówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg