Falstart z aktualizacją do Androida 5.0 Lollipop? Nie do końca.

Według poprzednich informacji, Google udostępnił wczoraj Androida 5.0, jednak z najświeższymi doniesieniami informacja ta została źle zinterpretowana.

Na oficjalnych stronach giganta z Mountain View, pojawił się pełny Lollipop, jednak w formie plików Android Open Source Project (AOSP) kierowanych dla deweloperów. Tym samym oznacza to, że pomimo lekkiego poślizgu w czasie, Google stopniowo udostępni nowy system operacyjny według nowego harmonogramu.

Na podstawie doniesień Android Police, Google w ramach projektu AOSP udostępnił „każdą linijkę kodu, wszystkie źródła oraz pliki konfiguracyjne” nowego systemu, co za tym idzie prace nad Android 5.0 faktycznie zostały zakończone, a kod może zostać wykorzystany do tworzenia alternatywnych odmian takich jak CyanogenMod czy Paranoid na bazie oficjalnej jego wersji.

Co do aktualizacji dla starszych modeli Nexusów (4, 5, 7, 10) oraz urządzeń z serii Google Play Edition, termin nie jest jeszcze znany, aczkolwiek system w pierwszej kolejności trafi do posiadaczy tabletów Nexus z Wi-Fi, a dopiero później do smartfonów i tabletów z łącznością LTE.

Zatem, mimo źle zinterpretowanych wcześniej informacji o premierze Androida 5.0, użytkownicy Nexusów i urządzeń GPE nie mają powodu do zmartwień, gdyż ich smartfony i tablety otrzymają system w najbliższych dniach.

aktualizacja, Android 5.0, Android 5.0 Lollipop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg