Ile gigabajtów pamięci ma NAPRAWDĘ twój smartfon?

Kupujesz nowego smartfona o 16 gigabajtach pamięci wewnętrznej. Niestety bardzo szybko odkrywasz, że wprowadzono cię w błąd i nie możesz korzystać z całości. Dzięki blogowi which.co.uk możesz się teraz dowiedzieć, ile, tak naprawdę, pamięci twojego smartfona jest do twojej dyspozycji.

2-Mobile-storage-space-01

Jak widać na załączonej ilustracji (zestawienie przedstawia wyłącznie smartfony, które teoretycznie powinny mieć 16 GM pamięci), po włączeniu telefonu pamięć wbudowana traci przynajmniej 3 GB w stosunku do pojemności reklamowanej, a w najgorszych przypadkach nawet jeszcze więcej. My – kobiety – wiemy najlepiej, że diabeł tkwi w szczegółach, wielkość ma znaczenie, a klient wprowadzony w błąd nie jest klientem szczęśliwym…

Niektóre modele (Galaxy S4 czy Xperia Z1) pozwalają nam na rozbudowanie pamięci telefonu – zawierają one dobudowany slot na karty microSD – jednak większość smartfonów nie daje nam takich możliwości (Nexus 5, LG G2 w wersji europejskiej, HTC One oraz wszystkie telefony Apple). Dobrze o tym wiedzieć, kiedy dokonujemy zakupu, ponieważ jeżeli mamy właśnie takie oczekiwania względem branego pod uwagę modelu, możemy się mocno rozczarować.

Jak widać na zestawieniu, najmniej gigabajtów otrzymują posiadacze Galaxy S4. Dlaczego tak się dzieje? Bowiem Samsung tak bardzo chciał dogodzić swoim użytkownikom, że zainstalował na swoich telefonach mnóstwo dodatkowych aplikacji oraz nakładek. Słowem: przedobrzył! Podobnie stało się z LG G2. Najlepiej wypadł natomiast Apple, a zaraz po nim Nexus 5 (o podstawowej wersji Androida). Kolejny w rankingu plasuje się Z1.

Trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. W przypadku Galaxy S4 oraz LG G2, bezpośrednio po ich uruchomieniu możemy wykasować z telefonu pewne elementy oprogramowania oraz materiały jak np. promocyjne widea i tym samym zaoszczędzić trochę więcej miejsca. Ponadto S4, jak zostało to już wspomniane, ma slot kart microSD, czego nie posiada niestety G2. Analizujcie. Wyciągajcie wnioski i… nie dajcie wprowadzić się w błąd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg