HTC Desire S: root, odblokowanie bootloadera, instalowanie recovery

Szukasz informacji na temat jak uzyskać dostęp do roota w HTC Desire S? Więc znalazłeś się w odpowiednim miejscu. Poniższa instrukcja przeznaczona jest dla mniej zaawansowanych użytkowników. Nie wymaga instalowania zestawu narzędzia dla programistów (SDK) wpisywania skomplikowanych poleceń w konsoli. Wszystkie potrzebne operacje wykonasz za pomocą jednej aplikacji All-In-One Toolkit i paru kliknięci myszki.

Wszelkie podziękowania należą się autorowi aplikacji hasoon2000.

Ostrzeżenie

 • Instrukcja przeznaczona jest tylko dla HTC Desire S. Stosowanie jej na innych modelach HTC może spowodować niepożądane efekty.
 • Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności, zapoznaj się wcześniej z całym opisem.
 • Korzystając z poniższej instrukcji dokonujesz zmian na własne ryzyko.
 • Przed dokonaniem zmian zaleca się wykonanie kopi zapasowej danych przechowywanych w telefonie (zdjęcia, kontakty, pliki z karty SD, SMS etc.), ponieważ istnieje ryzyko utraty danych.

Wymagania

 • HTC Desire S
 • Naładowana bateria telefonu do min 80%
 • Kabelek USB

Instalacja HTC Desire S All-In-One Toolkit

 • Pobierz najnowszy zestaw narzędzi All-In-One Toolkit dla HTC Desire S
 • Rozpakuj pobraną paczkę na dysk C:
 • Przejdź do folderu z narzędziami Desire_S_All-In-One_Kit_v (nr wersji)
 • Uruchom program

Desire_S_All-In-One_Kit

Odblokowanie bootloadera

 1. Uruchom narzędzie All-In-One
 2. Kliknij Download HTC Driver i naciśnij GO aby zainstalować sterowniki USB
 3. Kliknij Register at HTCDev i naciśnij GO. Ta operacja przeniesie cię na stronę HTC Development, gdzie należy założyć konto i następnie się zalogować. Ważne aby podczas rejestracji podać prawidłowy adres e-mail, ponieważ na niego później przyjdzie plika aktywacyjny.
 4. W HTC Desire S przejdź do Ustawienia -> Opcje programistyczne i zaznacz debugowanie USB
 5. Podłącz telefon do komputera używając kabla USB i pobierz Token ID telefonu klikając w Get Token ID i naciśnij GO. Po wykonaniu tej operacji telefon przejdzie w tryb fastboot a w wierszu poleceń pojawi się Token ID, który należy skopiować zaczynając od <<<<< Identifier Token Start >>>>> i kończąc za <<<<< Identifier Token End >>>>>
 6. Wybierz Submit Token ID i prześlij swój Token ID na stronę HTC Development. Na twój mail otrzymasz plik o nazwie Unlock_Code.bin. Pobierz plik i zapisz go w folderze Data znajdującego się w katalogu Desire_S_All-In-One_Kit_v (nr wersji)
 7. Wybierz Unlock Bootloader i kliknij GO aby rozpocząć odblokowanie bootloadera

UWAGA: W przypadku problemów z odblokowaniem bootlloadera za pomocą narzędzia All-In-One, możesz wykonać tę operację bezpośrednio na stronie htc.dev.
Cały proces krok po kroku został opisany w poście “Odblokowywanie bootloadera w HTC poprzez htcdev.com

Instalowanie Recovery

Przed przystąpieniem do wgrania recovery należy wyłączyć opcje szybkiego uruchamiania w twoim HTC Desire S. Aby to wykonać przejdź do Ustawienia -> Zasilanie a następnie odznacz opcję Szybkie uruchamianie. Teraz możesz przystąpić do instalacji nowego recovery.

 1. Podłącz HTC Desire S do komputera za pomocą kabla USB
 2. Uruchom Desire S.exe
 3. W sekcji Next, flash a recovery wybierz właściwą dla twojego telefonu wersję recovery. W tym przypadku będzie to TWRP 2.4.0.0.
 4. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Flash Recovery aby rozpocząć instalację recovery w swoim telefonie.

Uzyskanie dostępu do roota

Proces rootowania z wykorzystaniem All-In-One Toolkit sprowadza się do paru kliknięć.

 1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB
 2. Uruchom Desire S.exe
 3. W sekcji Commands wybierz Boot into Recovery i kliknij Do Command
 4. W sekcji Extras wybierz Perm Root a następnie kliknij Run
 5. Program zacznie automatycznie flashować niezbędne pliki potrzebne do uzyskania roota

Jeżeli przeszedłeś wszystkie kroki bez problemu, to możesz sobie pogratulować :) Twój HTC Desire S jest gotowy do wgrywania zmodyfikowanych ROMów oraz aplikacji wymagających dostępu do roota.

bootloader, Desire S, htc, HTC Desire S, odblokowanie, odblokowanie bootloadera, recovery, root, rootowanie

Comments (21)

 • I zwiesiłam sie na opcjach programistycznych bo nie mam do nich dostepu. Probowałam klikac ka numer kompilacji jak wyczytalam na innej dyskusji ale u mnie jest wyszarzony i nie reaguje. Moze to wersja androida? u mnie 2.3.5, numer oprogramowania 2.10.401.8. KtoS pomoże?

  dzieki

 • Wszystko praktycznie zadziałało. Restartowałam kompa pomiędzy kolejnymi uruchomieniami programu bo nie chcial współpracować z telefonem. zatrzymałam się na ostatnim punkcie „W sekcji Extras wybierz Perm Root a następnie kliknij Run”. Po naciśnięciu „Run” w okienku Commandera pojawia się napis że nie można zlokalizować pliku lub folderu :\Data\SU\SuperSU.zip. Faktycznie niczego takiego tam nie ma i dalej nie wiem co z tym zadziałać.
  Gdzie zrobiłam błąd?

  • Jeżeli nie działa Perm Root przez to narzędzie to wykonaj czynności opisane poniżej

   1. Podłącz Desire S do komputera za pomocą kabla USB
   2. Na komputerze z katalogu \Desire_S_All-In-One_Kit_v2.0\Data\SU\ skopiuj plik SuperUser.zip do swojego HTC Desire S
   3. Wyłącz a następnie uruchom telefon w trybie recovery.
   4. W trybie recovery przechodzimy do opcji install zip from sdcard, a następnie wybieramy i instalujemy wcześniej wgrany plik SuperUser.zip
   5. Po instalacji zrestartuj swój telefon

   Inny sposób, ale nie wiem czy zadziała jest to zmiana nazwy piku SuperUser.zip w katalogu \Desire_S_All-In-One_Kit_v2.0\Data\SU\ na SuperSU.zip

 • Ok. To zadziałało bezbłednie. Uruchomiłam ZIP. Telefon mi pogratulował. Czy teraz mogę juz instalowac CyanogenMod wg instrukcji dla telefonu Desire?

  • Super! Cieszę się, że się udało :)

   Co do instalacji CyanogenMod musisz znaleźć odpowiedni ROM dla twojego telefonu. Niestety ROM dla HTC Desire zdecydowanie nie będzie działać dla modelu Desire S.

 • Dobrze. I jak pogooglem za tym Romem i go znajde to juz bede mogła zainstalowac Cyanogenmod? Serio jestem melepetą w te klocki i proszę o cierpliwość :)

 • Mam pytanko. Jaki moze byc powod ze po tym calym zabiegu moj telefon nie chce dodac konta google? Twierdzi ze login nie pasuje do hasla, co jest oczywiscie nie prawda.

  • Przyznam się, że jeszcze nie spotkałem się z takim problemem. Jedyne co mi w tym momencie przychodzi do głowy to, że możesz mieć na włączone w Gmailu dwuetapową weryfikację.
   Jeżeli tak jest to należy ją wyłączyć na czas zalogowania konta w telefonie. Aby to zrobić zaloguj się na swoje konto Gmail i wykonaj poniższe kroki:

   1. Zaloguj się na konto Gmail Google Apps i kliknij Ustawienia (w prawym górnym rogu).
   2. Na karcie Konta kliknij Ustawienia konta Google.
   3. W sekcji Zabezpieczenia kliknij Edytuj obok weryfikacji dwuetapowej.
   4. Wykonaj kroki opisane w przewodniku weryfikacji dwuetapowej, aby skonfigurować tę usługę.

   Mam nadzieję, że to jest rozwiązanie Twojego problemu :)

 • PROBLEM –> Wgralam do siebie ROMa i po jego instalacji moj telefon nie bardzo chce sie odpalic. Zatrzymuje sie na bialym ekranie z napisem HTC. Co można z tym teraz zrobic?
  Link do pliku ktory zainstalowałam

  • Wyłącz telefon i przejdź do trybu recovery. Następnie wykonaj:
   * Wipe data/factory reset
   * Wipe cache partition
   * Wipe dalvik cache

   To powinno rozwiązać problem. Jeżeli nie to spróbuj jeszcze raz wgrać ROM.

 • Zrobilam to co kazales i system startuje ale caly pulpit pokryty jest pikselami. Menu z gornej belki dziala poprawnie i mozna w nim przelaczac opcje ale nie mozna uzywac pulpitu. Caly czas jest napis loading.
  Czytalam, ze przed instalacja nowego romu nalezy w telefonie przejsc z opcji S-on do S-off. Tylko jak to teraz zrobic?

  • Przyczyną mogą być błędy w ROM-ie który zainstalowałaś. Co do S-on, to mogę napisać jak to wykonać jeżeli będzie taka potrzeba :) Wcześniej sprawdź czy masz S-ON czy S-OFF. Aby to zrobić wyłącz telefon a następnie uruchom trzymając jednocześnie Vol Down + Power

 • Z dodatkowych odkryc, telefon po włożeniu karty wybiera numery i sie łączy ale nic nie słychać.
  Masz jakąś radę jak odzyskać telefon?

 • Znalazlam rozwiazanie problemu. Faktycznie mozna zainstalowac nowy rom bez odblokowania funkcji S-OFF, jednak pozostajac w trybie S-ON rom nie jest w stanie wgrac pliku boot.img
  Do tego celu nalezy zainstalowac na komputerze (win 7) program SDK a nastepnie postepowac zgodnie z instrukcja:
  1.Przed wgraniem romu musisz z pobranego pliku zip wypakować plik boot.img i umieścić go tam, gdzie masz fastboot.exe (w SDK jest to „platform tools” oczywiście po zaznaczeniu ich do instalacji w SDK Manager).
  2. Z poziomu recovery (w tel) wykonać factory reset (czyszczenie ustawień), następnie „flash zip from sdcard”, „choose zip from sdcard”. Nadal masz S-ON, czyli część partycji jest chroniona przed zapisem, więc po zakończeniu musisz uruchomić telefon w trybie bootloader (fastboot) i wgrać boot.img
  3. W Windows 7 trzeba z wciśniętym SHIFTem kliknąć prawym klawiszem na folder zawierający fastboot i adb (platform tools) i wybrać „otwórz okno polecenia tutaj”
  4. W oknie polecen nalezy wpisac kod:
  fastboot flash boot boot.img
  5. Po wszystkim wystarczy zresetowac system i wszystko smiga :)

  Dzieki za pomoc :)

  • Witam, próbóje zainstalowac cyanogen mod i nie idzie za pierona… Cały czas stoi na HTC czyli tzw bootloop. Pomoże ktoś? Dodam tylko że mam S-OFF i instalowałem już miedzy innymi miui i w ogóle stocki idą, a custom nie da rady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg