Instalacja ROMu z OnePlus One z Android 4.4.4 [CM11S] na HTC One S

Długo czekałem, aż pojawi się stabilny i płynne działający ROM z Androidem 4.4.4 KitKat na HTC One S. Fakt, że pojawił się CyanogenMod 11 M9 Snapshot, o którym pisałem już na Android Stuff, jednak nie spełniał on do końca moich oczekiwań. Na szczęście programista z XDA Developer o bardzo skromnym i tajemniczym nicku nicku dd98, wypuścił nową modyfikację ROMu na HTC One S z Androidem w wersji 4.4.4. KitKat [CM11S]. Co do samego ROMu jest to dokładnie przeportowany ROM z OnePlus One, który nazywany jest też „Pogromcą flagowców 2014„.

Poniższy poradnik został osobiście przeze mnie przetestowany. Nie napotkałem żadnych problemów, a sam HTC One S z  Android 4.4.4. działa stabilnie i płynnie. Na samym końcu możecie zobaczyć krótki screencast z działania systemu.

Ostrzeżenie

 • Poniższa instrukcja skierowana jest dla posiadaczy HTC One S z układem S4 (1.5GHz). Nie należy instalować ROMu na HTC One S z układem S3 (1.7GHz).  Próba zastosowania może spowodować niepożądane efekty.
 • Korzystając z poniższej instrukcji wykonujesz zmiany na własne ryzyko. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody.
 • Przed dokonaniem zmian zaleca się wykonanie kopi zapasowej danych  takich jak zdjęcia, kontakty, pliki z karty SD, SMS itp. gdyż istnieje ryzyko ich utraty.

Wymagania

 • Naładowana bateria do co najmniej 70%.
 • Odblokowany booltloader.  Jeżeli nie masz odblokowanego bootloadera możesz skorzystać z poradnika: Odblokowywanie bootloadera w HTC poprzez htcdev.com
 • Włączone debugowanie USB (Menu > Ustawienia > Opcje programistyczne > Debugowanie USB )
 • Zainstalowane najnowsze TWRP Recovery odpowiednie dla posiadanego HBOOTa
 • Dostęp do root-a oraz uzyskany S-OFF

Przed przystąpieniem do instalacji

 1. Upewnij czy posiadasz zainstalowany HBOOT 2.15 lub HBOOT 2.16. Aby to sprawdzić wyłącz telefon. Następnie Przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania oraz ściszania (POWER + VOL -).
 2. Pobieramy odpowiednie TWRP:
  1. TWRP dla HBOOT 2.15
  2. TWRP dla HBOOT 2.16
 3. Wgrywamy pobrany plik na kartę SD
 4. Wykonujemy aktualizację TWRP Recovery. Ja do tego celu użyłem aplikacji z Google Play FlashifyPo uruchomieniu aplikacji wybieramy Recovery image > Choose a file i wybieramy wcześnie skopiowany plik.
 5. Pobierz odpowiedni ROM
  1. OnePlus One dla HBOOT 2.15
  2. OnePlus One dla HBOOT 2.16

Informacja: Gapps-y są już w ROM-ie i nie ma konieczności ich doinstalowywania :)

Instalacja ROMu OnePlus One z Aandroid 4.4.4. na HTC One S

 1. Wgraj pobrany ROM na kartę SD w HTC One S. ROM. Plik najlepiej umieścić katalogu głównym.
 2. Uruchom HTC One S w trybie recovery.
 3. Wybierz z menu Wipe > Advanced Wipe i zaznacz Dalvik Cache, Cache oraz Data a następnie rozpocznij czyszczenie.
 4. Wróć do menu głównego i wybierz Install a następnie zaznacz wgrany wcześniej plik z ROM-em.
 5. Po zakończeniu instalacji ROMu restartuj HTC On S

Gratulacje! Teraz możesz cieszyć się nowym ROMem pochodzącym z OnePlus One i Androidem 4.4.4. KitKat.

android 4.4.4, HTC One S, kitkat, One, one s, OnePlus One

Comments (38)

  • Nie. Jest to ROM przygotowany tylko i wyłącznie dla smartfonów HTC One S.
   Próba instalacji na innym urządzeniu może spowodować trwałe uszkodzenie telefonu.

   Czy możesz opisać swój problem? Postaram się pomóc.

 • Witam po wgraniu romu nie włącza się system a zrobiłem wszystko tak jak w opisie:(( Miałem wcześniej vipera może to jest powód? Mam htc one s wersje s4 radio 1.35 hboot 2.15

  • Wykonaj Dalvik Cache, Cache oraz Data i jeszcze raz zainstaluj ROM. To powinno rozwiązać twój problem. W razie dalszych problemów pisz.

 • mam HTC One S z 1,7GHz procesorem. Chciałbym zainstalować nowego androida . napisz dlaczego wersja z poprzedniego tutka Ciebie nie satysfakcjonowala ?

 • mam pewien problem, po wgraniu romu nie włanczał sie system wiec wykonałe jeszcze raz Dalvik Cache, Cache oraz Data i jeszcze raz zainstaluj ROM- to samo czarny ekran. chcac przywrocic poprzednia wersje w recovery zamiast resort wcisnolem backup no i nadpisało mi backup. dołożyłem mu jeszcze przywracają ustawienia fabryczne. czy da się coś jeszcze zrobić? na pc mam zapisaną kopie backup

  • Dopóki telefon się uruchamia i można wejść w recovery to wszystko można uratować :)
   Są dwa sposoby aby wrzucić pliki. Zamontować telefon jako pamięć USB lub wysłać pliki używając ADB.
   Na razie skupimy się na pierwszym sposobie.

   1. Podłącz tel do komputera za pomocą kabelka USB
   2. Przejdź do trybu recovery (zakładam, że masz TWRP)
   3. Z menu wybierz Mount > Mount USB Strage
   Jeżeli masz dobrze sformatowaną pamięć i z partycjami wszystko jest ok, to na komputerze powinieneś mieć możliwość przeglądania plików.
   4. Wrzuć plik z backupem do odpowiedniego katalogu lub zmodyfikowany ROM
   5. Wybierz Unmount

   Teraz zobacz czy pliki znajdują się w odpowiedniej lokalizacji i spróbuj przywrócić przywrócić dane.

 • telefon onlocked
  s-on
  hboot-2.15.0000
  TWRP v2.7.1.2
  Sytuacja przedstawia sie tak:
  po wybraniu mount USB Strage mogę wejść na pamięć telefonu jako przenośną pamięć USB. wszystko co wrzucę w TWRP widzę tylko w adveance\ file manager\sd\card
  w restore nic nie widzi, proboawłem kopiowac do głównego katlogu backup ale po około godzinie nic nie przeniosło
  dając install i wskazując cynogenMod z kary sd staruje i pokazuje succesfull ale system nie startuje-czary ekran (jak zaznacze zip file signature verification to wyskakuje failed)
  po skopiowaniu do głównego katalogu Failed unable to find partition for part cynogenmod

 • spróbowałem tego slimkata i niestety ciągle to samo po reboot system zaświeca się logo htc, gaśnie i czarny ekran.
  wypróbowałem wszystkie trzy gappsy i we wszystkich trzch przypadkach przy włączonej file signature verification to wyskakuje failed jak nie zaznaczam to przechodzi.
  może w tym jest jakiś problem?
  próbowałem zainstalować też innego roma Liberty-Experimentals-V1 tak samo

 • problem rozwiązany.
  instalacja romu Viper one s 3.1.0 przebiegła pomyślnie.
  prawdopodobnie przyczyną był brak supersu który został usunięty podczas przywracania ustawień fabrycznych. telefon po pierwszej instalacji przeszedł do trybu recovery w którym wyskoczyło zapytanie o instalacje supersu. po zatwierdzeniu i ponownej instalacji romu system ruszył.
  wszystkim którzy robią modyfikacje po raz pierwszy radzę uważnie czytać instrukcję i zastanawiać się dwa razy zanim coś się kliknie, co spowoduje takie działanie i jakie mogą być jego konsekwencje.
  dzięki camel za pomoc

  • Cześć
   Odgrzewam stary temat ale mam prośbę. Mam podobny jeśli nie identyczny problem jak Ty otórz htc one s s4 był już zrootowany i odblokowany rzecz jasna bootlouder. Robiłem wszystko po kolei tak jak w tej instrukcji i tak jak Ty przeoczyłem że mam s-on. Teraz telefon uwalony ładuje się tylko bootlouderi twrp recovery na hboot 2.15.0000. Brak backupa i dowaliłem jeszcze

 • Używałem tego ROM-a, ale aktualnie jestem na Maximusie HD, jako że jest przerobiony z oficjalnego i ma radio. Poza tym jest cholernie szybki. Czy ktoś może próbował odpalić Fm radio na CM11S?

  Pzdr
  Jesz

 • Witam,
  mam may problem, a mianowicie:
  1. Odblokowywanie bootloadera
  2. uzyskałem stały dostęp do roota przez SuperSU
  3. W trybie recovery wykonałem factory reset
  4. wgrałem i zainstalowałem androida:
  – CyanogenMod_11S_ville_hboot2.15_v1.zip
  jak i również
  – cm-11-20140804-SNAPSHOT-M9-ville.zip
  – cm-11-20141112-SNAPSHOT-M12-ville.zip
  – cm-12-20150114-NIGHTLY-ville.zip

  i za każdym razem po wgraniu Androida, podczas reboot wyskakuje mi tylko białe tło z napisem HTC a po tym tak jak by telefon się wyłączał. telefon HTC ONE S z procesorem S4 1,5 GHz.

  Wiecie co może być przyczyną tego?

 • Witam
  Htc one S…bootloader odblokowany według instrukcji…Prubując przejść do kroku „Wykonujemy aktualizację TWRP Recovery. Ja do tego celu użyłem aplikacji z Google Play Flashify. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy Recovery image > Choose a file i wybieramy wcześnie skopiowany plik” po instalacji Flashity (czy innego programu) wyświetla mi „NO ROOT You don’t have ROOT/Superuser access on your device”… nie wiem jak to obejść…pomocy?

 • Dlaczego wszędzie jest napisane aby wrzucać na kartę SD, skoro HTC One S nie ma wejścia na kartę SD? Nie mam slotu na kartę SD więc wgranie tego ROMU jest nie do osiągnięcia? Nie rozumiem… Proszę o wytłumaczenie :(

 • Nie zauważyłem, że potrzeba do tego s-off i po odpaleniu ROM’a telefon nie uruchamia się. Jest dostęp do recovery, komputer nie może zainstalować sterowników żeby zrobic s-off lub wgrac firmowy ROM. Co można z tym zrobić?

 • Witam
  Posiadam htc one s s3
  Zrobiłem wszystko jak w oipisie ale przegapiłem, że mam s-on. Po wgraniu rooma system nie uruchamia się. Mam dostęp do bootloudera i recovery. Co moge teraz zrobić?

 • Witam
  Jeszcze jedna sprawa jak wykonać ostatnią pozycję
  „Fastboot flash boot boot.img from the bootloader (ONLY IF YOUR DEVICE IS S-ON)”

 • Witam
  Camel mam do Ciebie ogromną prośbę. Proszę poświęć mi chwilkę i pomóż krok po kroku postawić htc. Wiem, że jestem oporny ale albo ten rom nie pójdzie na s-on albo coś robię źle.
  Pozdrawiam i liczę na Twoją łaskę ;) haha

 • Po instalacji ViperOneS 3.1 sytuacja wygląda podobnie:
  Telefon łąduje się do logo htc potem logo venon viper a później auto restat. Czy ktoś mi może podpowiedziećco robię źle? Bardzo proszę o pomoc:)
  Pozdrawiam

  • Nie ma problemu. Trochę mało informacji ale jeżeli masz tzw boot loopa to pierwsze powinieneś spróbować

   * uruchomić tel w trybie recovery
   * jeszcze raz wgrać ROM a następnie wubrać opcję Wipe Data

   Jeżeli problem będzie występował nadal daj znać i napisz dokładnie jakie masz wersje:
   * recovery
   * hboot

 • Camel jesteś wielki haha
  Uruchomiony :D Viper S 3.2.0
  Jeżeli masz jeszcze troszkę czasu i cierpliwości to czy możesz mi teraz podpowiedzieć jak mam zrobić s-off aby móc skorzystać z tej instalacji romu(-oneplus-android-4-4-4-htc-s)?
  Bądź jeśli możesz mi polecić jakiś aktualnie najstabilniejszy rom na mojego HTC ONE S(S4) TAMPERED UNLOCKED S-ON hboot 2.15 Radio 1.11.50.05.28. twrp 2.8.6.0. zrootowany . Z góry dzięki za poświęcony czas i okazaną pomoc.
  Pozdro

 • no i zbyt wczesnie sie ucieszylem viper zaladowal sie i nie bylo nic oprocz mozliwosci wejscia w ustawienia z gornego paska po ponownym restarcie bootloop powraca..sic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg