Jak zrootować HTC One używając All-In-One Toolkit

HTC One doczekał się własnego zestawu narzędzi do odblokowania bootloadera i rootowania. Wszystko dzięki programiście hasoon2000, który już wcześniej tworzył tego typu programy dla innych modeli HTC.

Jeżeli jesteś początkującym użytkownikiem telefonu z Androidem lub inne opisy procesów rootowania są dla ciebie przerażające, to właśnie zestaw narzędzie All-In-One Toolkit został stworzony dla ciebie. All-In-One Toolkit posiada bardzo przyjazny interfejs użytkownika, a wszystkie operacje można wykonać przez parę kliknięć myszką.

Wszelkie podziękowania należą się autorowi aplikacji hasoon2000.

Ostrzeżenie

 • Instrukcja dotyczy tylko HTC One. Stosowanie jej na innych urządzeniach HTC może spowodować niepożądane efekty.
 • Korzystając z poniższej instrukcji dokonujesz zmian na własne ryzyko.
 • Przed dokonaniem zmian zaleca się wykonanie kopi zapasowej danych na telefonie (zdjęcia, kontakty, pliki z karty SD, SMS), gdyż istnieje ryzyko utraty danych.

 

Wymagania

 • HTC One
 • Naładowana bateria telefonu do min 80%

 

Instalacja HTC One All-In-One Toolkit

 • Pobierz najnowszy zestaw narzędzi All-In-One Toolkit dla HTC One
 • Rozpakuj pobraną paczkę na dysk C:
 • Przejdź do folderu z narzędziami One_All-In-One_Kit_v
 • Uruchom program

 

HTC-One_all_in_one

Odblokowanie bootloadera

 1. Uruchom All-In-One
 2. Kliknij Download HTC Driver i naciśnij GO aby zainstalować sterowniki USB
 3. Kliknij Register at HTCDev i naciśnij GO. Ta operacja przeniesie cię na stronę HTC Development, gdzie należy założyć konto i następnie się zalogować. Ważne aby podczas rejestracji podać prawidłowy adres e-mail, ponieważ na niego później przyjdzie plika aktywacyjny.
 4. W HTC One przejdź do UStawienia -> Opcje programistyczne i zaznacz debugowanie USB
 5. Podłącz telefon do komputera używając kabla USB i pobierz Token ID telefonu klikając w Get Token ID i naciśnij GO. Po wykonaniu tej operacji telefon przejdzie w tryb fastboot a w wierszu poleceń pojawi się Token ID, który należy skopiować zaczynając od <<<<< Identifier Token Start >>>>> i kończąc za <<<<< Identifier Token End >>>>>
 6. Wybierz Submit Token ID i prześlij swój Token ID na stronę HTC Development. Na twój mail otrzymasz plik o nazwie Unlock_Code.bin. Pobierz plik i zapisz go w folderze Data znajdującego się w katalogu One_All-In-One_Kit_v
 7. Wybierz Unlock Bootloader i kliknij GO aby rozpocząć odblokowywanie bootloadera

 

Instalowanie Recovery

Przed przystąpieniem do wgrania recovery należy wyłączyć opcje szybkiego uruchamiania w twoim HTC One. Aby to wykonać przejdź do Ustawienia -> Zasilanie a następnie odznacz opcję Szybkie uruchamianie. Teraz możesz przystąpić do instalacji nowego recovery

 1. Podłącz swój telefon do komputera za pomocą kabla USB
 2. Uruchom One.exe
 3. W sekcji Next, flash a recovery wybierz odpowiednią dla twojego telefonu wersję recovery np TWRP (GSM ONLY)
 4. Po dokonaniu wyboru kliknij przycisk Flash Recovery aby rozpocząć instalację recovery w swoim telefonie.

 

Uzyskujemy dostęp do root-a

Proces rootowania można wykonać automatycznie korzystając z aplikacji All-In-One Toolkit, jednak najpewniejszym sposobem jest wykonanie tego manualnie.

 1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB
 2. Na komputerze z katalogu One_All-In-One_Kit_v\Data\SU\ skopiuj plik SuperSU.zip do HTC One
 3. Wyłącz a następnie uruchom telefon w trybie recovery. Aby przejść do trybu recovery należy w tym samym czasie wcisnąć VOL DOWN + Power.
 4. W trybie recovery przechodzimy do opcji install zip from sdcard, a następnie wybieramy i instalujemy wcześniej wgrany plik SuperSU.zip
 5. Po instalacji zrestartuj swój telefon

 

Gratulacje! Od tej chwili masz pełen dostęp do swojego HTC One.

htc, HTC One, odblokowanie bootloadera, One, recovery, root, rootwanie

Comments (35)

 • Czy po zrootowaniu telefonu aktualizacje z htc będą pojawiać się systematycznie nie czekając na operatora np z T mobile, Orange itd. Czy nie ma innego sposobu żeby usunąć niepotrzebne brandowe aplikacje?

  • Ciężko odpowiedzieć. Z tego co zdołałem przeczytać to nie otrzymasz aktualizację OTA jeżeli nie będziesz mieć stockowego ROM’u. W innych przypadkach czytam, że na innych ROM-ach przychodzą aktualizację, ale z kolei trzeba wrócić do stockowego recovery. Na dodatek wspominasz coś jeszcze o brandach operatorów :/
   Niestety nie ma innej możliwości usunięcia dodanych aplikacji jak tylko przez uzyskanie dostępu do roota.

 • Pytanie , zatrzymało mnie – w jaki sposób mam przesłąć swój Token ID wciskam Submit Token ID następnioe GO i nic się nie dzieje? O co chodzi?

 • „W sekcji Next, flash a recovery wybierz odpowiednią dla twojego telefonu wersję recovery np TWRP (GSM ONLY)”
  Pytanie gdzie znajdę odpowiednie recovery dla mego telefonu, czy będzie to gdzieś wcześniej pokazane?

  • Po uruchomieniu aplikacji All-In_one po prawej stronie jest okienko, nad którym pisze „Next, flash a recovery” a w nim lista recovery. Należy wybrać odpowiednie dla twojego modelu. Na rynek europejski za pewne będzie to GSM.
   Plik z recovery możesz tez znaleźć w katalogu \One_All-In-One_Kit_v\Data\

 • gdy klikam w recovery w telefonie to pokazuje mi sie logo htc potem telefon z takim zielonym czyms a potem telefon z czerwonym trójkątem. help

  • Może wiadomość trafia do spamu? Zmień adres maila na który ma zostać wysłany. Ja robiłem to tydzień temu i na gmail przechodzi momentalnie

   • Miałeś rację – w programie pocztowym nie było śladu a po zalogowaniu się na pocztę przez www leżał mail w spamie.

    • Mam jeszcze pytanie co do ostatniego punktu: Po wejściu przez vol- + power wybieramy recovery tak? Mam wtedy komunikat Entering recovery mode i….. tak sobie wisi i nic. mogę to przerwać poprzez długie wciśnięcie Power i zwów uruchomić. Jak to można zrobić inaczej przez One.exe?

     • Czy możesz przejść do fastboot a następnie przejść do recovery? Możliwe że coś poszło nie tak z wgraniem zmodyfikowanego recovery :( Można spróbować wgrać ponownie.

      Jeszcze jedno pytanie. Czy twój telefon jest brandowany?

 • Z tej strony – pogrzebałem i ściągnąłem – One S – 3.5 chyba i tam ten program ONE wyglądał troszkę inaczej – wgrałem recovery do S3 i poszło. Wgrałem SU i sprawdziłem Root checker`em – mam uprawnienia roota ale…. nie ma opcji by odinstalować aplikacje systemowe. Instaluję Root explorer, przełączam na RW, usuwam pliki z system/app i nie ma ich….do restartu telefonu. Po restarcie pojawiają się jakbym ich nie kasował. Próbowałem innymi uninstalerami i to samo. Wszystko co wywalałem (facebook, dropbox i inne zbędne śmieci) wraca na swoje miejsce po restarcie. O co chodzi? Ktoś wie może? Telefon z t-mobile.

  • Już sobie poradziłem, ale może innym się przyda więc: Te aplikacje co wracają po restarcie można spokojnie usunąć ale tylko przez recovery. Najpierw w normalnym trybie trzeba znaleźć normalne nazwy i położenie plików, które chcemy usunąć. Można to znaleźć np w apce „Odinstaluj” z marketu play – wejść do opcji i zaznaczyć „Apk path” – trzeba sobie pospisywać te nazwy. Nastepie wyłączamy telefon i włączamy w trybie recovery (Vol- i POWER – potem opcja recovery). Teraz trzeba zamontować partycje system więc wchodzimy do opcji „Mount” i zaznaczamy „System” i cofamy się strzałką na dole do głównego menu gdzie wybieramy „Advanced” i potem „File Manager”. Odnajdujemy folder „system/app” wyszukujemy pliki wcześniej spisane (będą podwójne – *.apk i *.odex – i usuwamy je. Po restarcie nie ma po nich śladu – przynajmniej u mnie w one S ;-).

  • Możliwe że strona do której odsyła aplikacja nie istnieje. Aby zainstalować sterowniki USB pobierz ze strony HTC SYNC MANAGER i zainstaluj.

   • Dzięki wielkie, ściągnąłem bezpośrednio ze strony producenta.
    Założyłem konto, no doszedłem do pkt 3: Get token ID.
    Tel podłączony, debugowanie włączone, tel zsynchronizowany. Po wciśnięciu Get token ID pojawia się okno (pierwsze i drugie takie samo, zamykam pierwsze krzyżykiem):
    C:\users\szary’ is not recognized as an tnternal or exetrnal command,
    operable program or batch file.
    Poniżej linijka ze ścieżką dostępu do all-in-one kit i tyle…

    Jakiś pomysł?

 • Witaj Camel.
  Czytałem już wiele wątków na temat odblokowania HTC ONE M7 i mam mały mętlik w głowie. Swój egzemplarz będę posiadał dopiero jutro dlatego póki co przygotowuje się do odblokowania. Mam w związku z tym pytanie. Czy do zabawy w 'custom rom-y’ muszę mieć zrobiony S-OFF? Czy powyższa metoda w zupełności wystarcza?
  Z góry dziękuje za info.
  Pozdrawiam.

  • Nie nie musisz mieć mieć zrobionego S-OFF, jednakże będziesz musiał znaleźć odpowiedni ROM dla HTC One (M7) z ustawionym S-ON.
   W brew pozorom proces wykonania S-OFF nie jest taki skomplikowany :) Wystarczy tylko trochę poczytać na ten temat i starać się postępować zgodnie z instrukcjami.

   Polecam XDA Developers.

   • Dzięki wielkie. Najbardziej przeraża mnie w S-OFF ten cały hboot i flashowanie custom romów dla odblkokowania (wybiorę zły rom i uwalę telefon).

 • Witam mam problem straszny po aktualizacji na badziewie zwane lolipop tel podczas lądowania się zaczol wyłączać musiałem kilka razy długo trzymać Power aby zaskoczył więc postanowiłem zrobić factory restet no i lipa stanęło po zrestartowaniu dalej lipa albo biały ekran albo czarny i się wyłącza więc zostało odblokowanie botloadera i wygranie coś z customow ale o ile botloader się odblokowal to nie mogę żadnego recowery wgrać plik wysyła ale nie instaluje cida ma. T-mobile żadne ruu też nie idzie Armagedon jak możecie to Proszę o pomoc

 • Bootloader odlblokowany, Recovery TWRP zainstalowane, perm root zrobiony a roota jak nie było tak nie ma. Wie ktoś co zrobiłem źle?

 • Witam. Mam pytanie zakupiłem telefon zrootowany i chciałem przywrócić go do oryginalnego stanu. Jest jakiś sposób żeby usunąć ten root? Mam na telefonie TWRP (GSM ONLY)

 • nie instaluje sterowniki wyskakuje cos takiego
  Not Found

  The requested URL was not found on this server.

  Once upon a midnight dreary,

  While I porn surfed, weak and weary,

  Over many a strange and spurious site of 'hot chicks galore’.

  While I clicked my fav’rite bookmark,

  Suddenly there came a warning,

  And my heart was filled with mourning,

  Mourning for my deal amour.

  'Tis not possible!, I pleaded,

  But my browser, so conceited,

  Remained blank, I then repeated,

  Just a blank and nothing more.

  With a scream, I was defeated,

  For my cookies were deleted,

  So I begged, no longer seated,

  Give me back my free hardcore!

  Then, in an answer to my query,

  Through the net I loved so dearly,

  Came its answer, dark and deary:

  Quoth the server, 404.

  Continue to homepag

  co robic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg