Nowe Angry Birds w wersji epickiej! Co nowego słychać u Wściekłych Ptaków?

Legendarna platformówka doczekała się właśnie swojej wersji RPG – Angry Birds Epic o ślicznej grafice i prostej strategii.

Choć nadeszła już nowa era gier, które zdobywają nasze serca, to każdy pamięta dobrze, jaką popularność zdobyło Angry Birds w momencie, gdy gra pojawiła się pierwszy raz na rynku. Każdy użytkownik smartfonu musiał ją znać, by nie zostać nazwany ignorantem. I każdy lubił postrzelać sobie z procy. Z czasem scenariusz był jednak powielany. Gra zaczęła się już trochę nudzić. Miejsca na podium ustąpiła ona w końcu takim wynalazkom, jak Flappy Bird czy grom logicznym typu „2048”.

Aż tu nagle niespodzianka – Finowie z Rovio stworzyli Angry Birds Epic! Przygodówka nie jest może aż tak epicka, jak obiecywano, ale wersja czerpiąca z modelu strategii turowych, spod znaku magii i miecza jest ciekawą alternatywą dla oryginalnej platformówki. Różnica jest ogromna. Nie wystarczą tu już zręczne rączki gracza. Zamiast precyzji działania, potrzeba główkowania i obrania odpowiedniej strategii. Od razu przypomina się legendarne Hereos of Might and Magic, o której słyszał (a i w którą pewnie grał) prawie każdy. Nie mamy tu jednak mrocznych rycerzy, potworów i ognistych smoków, a Wściekłe Ptaki, którymi pokonujemy swoich przeciwników. Początkowo nasz team liczy tylko jedno ptaszysko, ale szybko zdobywamy kolejnych, nieustraszonych i zabawnych wojowników.

Fabuła pozostaje podobna do tej z platformówki – okrutne zielone świnie ukradły jajka oraz porwały część ptasiej familii. Uratował się jedynie waleczny, wkurzony bohater (tradycyjnie – Red Bird). Postanawia więc on zemstę i rusza na ratunek rodzinie.

Najmocniejszą stroną gry (oprócz jej świeżości i całkiem nowego systemu) jest z pewnością jej urokliwy nastrój. Do tego jeszcze dochodzą piękne grafiki i dokładne opracowanie każdego szczegółu (jak zawsze w załodze z Rovio). Uwaga: Gra jest darmowa dla wszystkich platform mobilnych (Android, iOS oraz Widnows Phone). Mikropłatności ukryte są, co prawda, w aplikacji, ale nie są one konieczne do dobrej zabawy.

Pobierz Angry Birds Epic z Google Play

Angry Birds, Angry Birds Epic, rovio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg