Oficjalna prezentacja OnePlus One

Od jakiegoś już czasu głośno było na temat długo przygotowywanej premiery „perfekcyjnego smartfona” OnePlus One. Wyczekiwany i zapowiadany od dawna nowy produkt chińskiego koncernu doczekał się w końcu swoich oficjalnych narodzin.

Prawie wszystkie informacje dotyczące specyfikacji OnePlus One znane były już od kilku miesięcy i, rzeczywiście, nie ma tutaj prawie żadnych niespodzianek. 5.5-calowy wyświetlacz Full HD produkcji JDI o 401 ppi zagęszczeniu pikseli. Do tego procesor Snapdragon 801 (8974AC) o czterech rdzeniach, taktowany zegarem 2.5 GHz. 16/64 GB pamięci zewnętrznej, 3 GB pamięci RAM oraz 3100 mAh pojemności baterii, niestety, bez możliwości jej wymiany. Do tego system operacyjny Android 4.4 KitKat z nakładką CyanogenMod 11S.

Wspomnieć należy jeszcze aparat 13 MP z sensorem Sony IMX214, wspomagany podwójną lampą LED (obiektyw f/2.0. 6 soczewek), który umożliwia nagrywanie wideo w 4K. Dodatkowo kamerka 5MP. U spodu smartfona wbudowane także głośniki stereo firmy JBL, łączności LTE.

Wykonana z magnezu obudowa telefonu sprawia, że waży on tylko 162 gramy. Wymiary (152.9 x 75.9 x 8.9 mm) odbiegają jednak znacznie od tego, co obiecywał producent. OnePlus One miał być modelem kompaktowym, różniącym się znacznie swoimi rozmiarami od innych istniejących na rynku flagowych smartfonów. 8.6 mm grubości oraz zaokrąglony tył nadają jednak zgrabny kształt całości, która prezentuje się zachęcająco i całkiem poręcznie.

A teraz czas na trochę szyku – tylny panel został tak skonstruowany, by mógł być wymieniany na specjalne StyleSwap, dostępne w wersjach: drewnianej, kevlarowej, bambusowej oraz jeansowej, co przypomina trochę system znany już z Motoroli Moto X.

I na koniec informacje życiowo-praktyczne, które stają się zdecydowanie istotną kwestią podczas podejmowania decyzji zakupu. Za 16 GB zapłacimy 269 euro, za 64 GB 299 euro, co jest bardzo dużym plusem. Telefon będzie dostępny w pierwszej kolejności w: Belgii, Austrii, Dani, Kanadzie, Francji, Niemczech, Portugalii, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Tajwanie, Wielkiej Brytanii, USA i Hongkongu. Następnie udostępniony zostanie także na innych rynkach. W tym momencie można go zakupić niestety tylko w systemie zaproszeniowym… Premiera rynkowa będzie miała miejsce już lada moment – 25 kwietnia.

CyanogenMod 11S, OnePlus One. OnePlus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg