Pierwszy Smartwatch LG z systemem Android i wyświetlaczem P-OLED

Oto pierwszy tego typu produkt na świecie. LG G Watch R – z wyglądu niby zwykły zegarek, który został jednak wyposażony w zajmujący 100% powierzchni, 1,3-calowy, okrągły wyświetlacz Plastic LED (P-OLED). Oferuje on wysoką jakość obrazu (320×320 pikseli), która utrzymuje się na takim poziomie, nawet podczas oddziaływania na nią światła słonecznego i bez względu na kąt patrzenia.

W jego wnętrzu umieszczone zostało solidne serce – Snapdragon 400 1,2 GHz z 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci zewnętrznej. Całość zaopatruje akumulator o pojemności 410 mAh. LG G Watch R ma działać nawet do 30 minut na głębokości 1 metra pod poziomem wody dzięki ochronie Ingress Protection Rating (wskaźnik IP67). Użytkownik Smartwatcha może również monitorować pracę swego serca dzięki czujnikowi PPG (pakiet LG Health i aplikacja fitness). W wyposażeniu zegarka dostępne są również: akcelerator, żyrokompas i barometr. Smart Notifications to natomiast opcja przypominająca nam o wszystkich najważniejszych spotkaniach, nieodebranych połączeniach, wiadomościach, wydarzeniach, czy, bo dlaczego by nie, o prognozie pogody.

Smartwatch został jednak zaprojektowany tak, by, będąc nowinką technologiczną, czerpał z tradycji najlepszych zegarków – był solidny, uniwersalny i elegancki. Wygląd zaokrąglonej tarczy (wzmocnionej stalą nierdzewną) możemy modyfikować według upodobań – wystarczy tylko jedno przesunięcie palcem. Możemy również wymienić stylowy, skórzany pasek (22 mm), który jednak fajnie prezentuje się z nowoczesnym LG G Watch R.

Smartwatch został wyposażonym w system Android Wear (który jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami i tabletami z Androidem 4.3 lub nowszym). Całość w sklepach pojawi się już w IV kwartale 2014 roku. Natomiast nie znamy jeszcze niestety ceny, która ma zostać podana lokalnie.

Android Wear, LG, LG G Watch R, P-OLED, Watch R

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg