Jak podnieść wydajność każdego Androida?

Przedstawiamy prosty i szybki sposób na przyspieszenie działania każdego urządzenia funkcjonującego na systemie operacyjnym Android. I to bez instalowania jakiejkolwiek aplikacji! Ten mały trik pomoże Ci zwiększyć wydajność twojego smartfona. Pod spodem tłumaczymy krok po kroku, jak wyłączyć animację okien Androida.

  1. Przejdź do ustawień swojego telefonu. Jeżeli widzisz „Opcje programistyczne” lub „Opcje programisty” możesz od razu przeskoczyć do pkt 5.
  2. W ustawieniach możesz zobaczyć opcję „Informacje o  telefonie”  lub „Informacje o urządzeniu” (dokładna nazwa zależy od danej wersji twojego systemu operacyjnego). Wciśnij ją.
  3. Zobaczysz wiele danych dotyczących twojego urządzenia. Jedna z nich będzie nazywać się „Numer kompilacji”, a towarzyszyć jej będzie seria numerów i liter. Naciśnij kilkakrotnie w „Numer kompilacji„. Okno konfiguracji nie otworzy się, dopóki nie zobaczysz wiadomości „Jesteś teraz programistą!”, która pojawi się na ekranie. Ta wiadomość potwierdzi, że możesz już kontynuować swoje konfiguracje.
  4. Teraz powróć do wcześniejszego ekranu menu w ustawieniach i wyszukaj opcji o nazwie „Opcje programisty”. Wciśnij ją.
  5. Na tym ekranie zobaczysz wiele opcji powiązanych z zaawansowanymi ustawieniami twojego telefonu (w niektórych wersjach systemu trzeba wybrać „Zaawansowane” ). Zjedź na sam dół ekranu, aż dojdziesz do opcji dotyczącej animacji okna, która pojawia się z tekstem i kończy się nazwą „1x”. Jeżeli naciśniesz na ten cały tekst z końcówką, zobaczysz, że wyskoczy małe okienko. Zaznacz na nim opcję „Wyłącz animację”.
  6. Powtórz ten sam proces, aż całkowicie wyłączysz wszystkie animacje okien. Kiedy skończysz, możesz powrócić do głównego ekranu i od razu powinieneś zauważyć ogromną różnicę w prędkości i płynności pracy telefonu.

To wszystko. Ten prosty zabieg może pomóc ci w szybkim poruszaniu się pomiędzy poszczególnymi aplikacjami i zachowaniu odrobiny czasu… dla siebie.

Poniżej przykład HTC One S i Android 4.1.1

przyspieszanie, tutorial, wydajność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg