Root i instalowanie TWRP Recovery w Galaxy J7 (2017) z Android Oreo

Całkiem niedawno Samsung rozpoczął aktualizację Galaxy J7 (2017) do Androida w wersji 8.1 Oreo. Jeżeli przed aktualizacją posiadałeś dostęp do roota, to najprawdopodobniej te uprawnienia zostały usunięte. Jeżeli nigdy wcześniej nie posiadałeś dostępu do roota, a masz już zaktualizowany system i myślisz o zmianie uprawnień w swoim Galaxy J7, to właśnie ten poradnik jest dla ciebie. Pokazuję w nim krok po kroku jak wgrać TWRP Recovery oraz uzyskać dostęp do roota w Galaxy J7 (2017) z Android Oreo.

Pamiętaj, że dokonując jakiekolwiek zmiany na swoim urządzeniu wykonujesz je na własną odpowiedzialność.

PRZYGOTOWANIE

 • Upewnij się, że twój telefon ma naładowaną baterię w co najmniej 60%.
 • Wykonaj kopię zapasową plików, gdyż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo utracenia wszystkich danych.
 • Pobierz i zainstaluj na swoim komputerze najnowsze sterowniki USB
 • W swoim Samsung Galaxy włącz Debuggowanie USB oraz Odblokowanie OEM w Ustawienia > Opcje programisty. Aby włączyć Opcje programisty należy przejść do Informacje o telefonie i 7 razy tapnąć w Numer wersji
 • Zanim rozpoczniesz proces rootowania, przeczytaj dokładnie instrukcję.

WYMAGANE NARZĘDZIA I PLIKI

INSTALOWANIE TWRP RECOVERY

1. Skopiuj plik no-verity-opt-encrypt-6.0.zip i Magisk-v17.1.zip na zewnętrzną kartę pamięci.

2. Pobierz na swój komputer archiwum zawierające aplikację Odin, i następnie wypakuj archiwum do wybranego katalogu

3. Uruchom Odin na swoim komputerze za pomocą pliku Odin*.exe

4. Uruchom swój telefon w trybie Download. Aby przejść do trybu pobierania wyłącz swój telefon. Następnie przyciśnij jednocześnie i przytrzymaj przyciski Volume Down + Home + Power. Trzymaj do czasu aż zobaczysz ekran z ostrzeżeniem Warning!! Wciśnij Volume UP aby kontynuować.

5. Podłącz Galaxy J7 do swojego komputera za pomocą kabla USB. Po przejściu do trybu pobierania na Galaxy J7, w aplikacji Odin pole ID: COM zmieni kolor na niebieski oraz pojawi się komunikat „Added!!” co oznacza, że urządzenie zostało rozpoznane.
W przypadku gdy pole ID: COM się nie zmieni, oznacza to, że sterowniki USB nie są poprawnie zainstalowane lub jest problem z kablem USB i należy spróbować podpiąć urządzenie za pomocą innego.

6. W Odin odznacz opcję „Auto Reboot”

7. W aplikacji Odin wybierz AP i załaduj wcześniej pobrany plik TWRP Recovery rozszerzeniem TWRP_*.tar i naciśnij Start aby rozpocząć flashowanie.

8. Jeżeli wszystko poszło dobrze to na ekranie Odin zobaczysz komunikat Pass! podświetlony na zielono.

Od tej chwili na twoim telefonie jest zainstalowane TWRP Recovoery. Możesz teraz śmiało przejść do procesu uzyskania uprawnień root-a.

Root w Samsung Galaxy J7 (2017)

1. Odłącz kabelek USB od smartfona

2. Naciśnij jednocześnie przyciski Home + Vol. Down + Power i trzymaj ok 7 sekund. W momencie kiedy ekran zrobi się czarny, natychmiast puść przycisk Vol.Down przytrzymując przycisk Power i naciśnij Vol. UP i trzymaj przez ok 10 – 15 sekund aby przejść do TWRP Recovery.

3. Po uruchomieniu TWRP przesuń suwak „Allow modifications

4. W menu głównym TWRP Recovery wybierz Wipe > Format Data i wpisz Yes w wymaganym polu i naciśnij enter, aby sformatować urządzenie

5. Wróć do menu głównego i wybierz Reboot > Recovery. Teraz poczekaj chwilę, aż twoje urządzenie się zrestartuje i ponownie uruchomi w trybie TWRP recovery.

6. Przejdź do zakładki Install i znajdź wcześniej wgrany plik no-verity-opt-encrypt-6.0.zip, a następnie a następnie potwierdź rozpoczęcie instalacji przesuwając strzałkę przy Swipe to Confirm Flash

7. Ponownie przejdź do zakładki Install i znajdź wcześniej wgrany plik z Magisk-v17.1.zip, i potwierdź rozpoczęcie instalacji Swipe to confirm the flash

8. Teraz wróć do ekranu głównego TWRP i wybierz przycisk Reboot > System, aby normalnie uruchomić system w Galaxy J7 (2017).

To już wszystko. Od tej chwili twój Samsung Galaxy J7 z Android Oreo ma zainstalowane TWRP Recovery oraz został odblokowany dostęp do roota. W celu upewnienia się czy mamy dostęp do roota można zainstalować aplikację Root Checker, którą można pobrać z Google Play.

Źródło:

Android 8, Android Oreo, Galaxy J7, root, rootowanie, Samsung, Samsung Galaxy J7, TWRP, TWRP Recovery

Comments (3)

 • Witam
  Mogę dołączyć do postu
  Otóż zabrałem się do rotowania sm-j730f pobrałem odpowiednie paczki ustawiłem wszystko w opcjach programisty jak trzeba odin się połączył wgrałem twrp ale problem zrobił się przy czyszczeniu wipe, nie wykonał się poprawnie potem przy zakładce instan zauważyłem kolejny problem ponieważ pliki wgrałem na pamięć wewnętrzną przy zakładkach
  interial stogate jest 0
  micro sd 0
  usb otg 0
  i po restarcie miga mi tylko napis samsung na białym tle

  odin normalnie rozpoznaje i wykrywa telefon

  Proszę o pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg