Root i TWRP Recovey w Samsung Galaxy A5/A7 (2017)

Jeżeli z jakiegoś powodu doszedłeś do wniosku, że potrzebujesz dostęp do roota w swoim Galaxy A5 lub Galaxy A7, lub utraciłeś uprawnienia roota po aktualizacji systemu do Android Oreo, to poniższa instrukcja jest właśnie dla ciebie. 

Instrukcja przeznaczona jest tylko nad urządzeń Samsung Galaxy z procesorem Exynos: A520F/A520K/A520L/A520S/A520W/A720F/A720S

Pamiętaj, że dokonując jakiekolwiek zmiany na swoim urządzeniu wykonujesz je na własną odpowiedzialność.

Przygotowanie

 • Upewnij się, że twój smartfon jest naładowany przynajmniej w 60%
 • Wykonaj kopię zapasową swoich danych. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wszystkie dane zostaną bezpowrotnie usunięte.
 • Zanim przystąpisz do działania, dokładnie przeczytaj całą instrukcję

WYMAGANE NARZĘDZIA I PLIKI

INSTALOWANIE TWRP RECOVERY

1. W swoim Samsung Galaxy włącz Debuggowanie USB oraz Odblokowanie OEM w Ustawienia > Opcje programisty. Aby włączyć Opcje programisty należy przejść do Informacje o telefonie i 7 razy tapnąć w Numer wersji

2. Wyłącz smartfon

3. Uruchom smartfon w trybie Download wciskając i trzymając  jednocześnie przyciski Volume Down + Home + Power

5. Na swoim komputerze uruchom aplikację Odin klikając Odin3_*.exe

6. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB. W Odin pole ID: COM zmieni kolor na niebieski oraz pojawi się komunikat „Added” co oznacza, że urządzenie zostało rozpoznane.
W przypadku gdy pole ID: COM się nie zmieni, oznacza to, że sterowniki USB nie są poprawnie zainstalowane lub jest problem z kablem USB i należy spróbować podpiąć urządzenie za pomocą innego

7. W Odin odznacz opcję „Auto Reboot”

8. W aplikacji Odin wybierz AP i załaduj wcześniej pobrany TWRP Recovery rozszerzeniem TWRP_*.tar odpowiedni dla twojego Samsunga Galaxy

9. Naciśnij Start aby rozpocząć flashowanie. Poczekaj do czasu, aż zobaczysz na ekranie Odin komunikat Pass podświetlony na zielono.

Smartfon nie powinien zrestartować się automatycznie ponieważ w Odin odznaczona została opcja auto restartu. Jeżeli twoje urządzenie się zrestartuje, to zostanie zablokowane i będzie trzeba przechodzić wszystko jeszcze raz poczynając od pkt 1. Teraz przejdź do instrukcji rootowania Samsunga Galaxy A5/A7

Root w Samsung Galaxy A5 i Galaxy A7

1. Odłącz kabelek USB od smartfona.

2. Następnie naciśnij jednocześnie przyciski Home + Vol. Down + Power i trzymaj do czasu, aż telefon wyjdzie z trybu Download. W momencie kiedy ekran zrobi się czarny, natychmiast puść przycisk Vol.Down i naciśnij przycisk Home + Vol. UP + Power przez 10 – 15 sekund aby przejść do TWRP Recovery.

UWAGA! To jest jeden z momentów, kiedy telefon może się zrestartować i będzie trzeba zacząć wszystko od początku czyli od instalowania TWRP Recovery.

3. Przejdź do zakładki Wipe i przywróć ustawienia fabryczne przesuwając ikonę przy Swipe to Factry Reset

4. Wróć do menu TWRP i z menu wybierz Reboot > Recovery. Spowoduje to ponowne uruchomienie smartfona i przejście TWRP Recovery.

5. Pobierz pliki zip No-Verity Encryption Disabler, Magisk oraz RMM-Bypass i przenieś je na zewnętrzną kartę microSD lub USB OTG

No-Verity, Magisk i RMM-Bypass i przenieś je na zewnętrzną kartę microSD lub USB OTG. Włóż kartę microSD lub USB OTG do swojego smartfona Galaxy.

6. Z menu TWRP wybierz Install i RMM-Bypass.

7. Po zakończeniu flashowania wróć do menu głównego TWRP i zainstaluj DM Verity disabler postępując analogicznie jak pkt 6. Ta instalacja spowoduje wyłączenie szyfrowania partycji danych.

8. Kolejnym krokiem jest uzyskanie roota w smartfonie poprzez zainstalowanie Magisk

9. Po flashowaniu Magiska wybierz opcję Reboot systemu.

Na koniec wyłączamy opcję automatycznego wysyłania raportów diagnostyki urządzenia do Samsunga znajdujące się w Ustawienia > Raportuj infrom. o diagn.

Źródło:

flashowanie, Galaxy A5, Galaxy A7, root, Samsung, TWRP, TWRP Recovery

Komentarz

 • Mam delikatny problem podczas wgrywania firmware, uprzednio usunąłem wszystko przez trwp, chciałem mieć na czysto stawiany system na nowo. Log z odina .3.13:
  Added!!
  Odin engine v(ID:3.1301)..
  File analysis..
  Total Binary size: 4414 M
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Set PIT file..
  DO NOT TURN OFF TARGET!!
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  NAND Write Start!!
  SingleDownload.
  sboot.bin
  param.bin
  FAIL!

  Complete(Write) operation failed.
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
  powtarza się ten błąd teraz każdorazowo, a juz robiłem to 9 krotnie
  Pilnie potrzebuje pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg