Nie ma co się rozpisywać. Samsung Galaxy S5 SM-G900F jako pierwszy ze swoich braci otrzymał aktualizację do Androida 5.0 Lollipop i wbrew temu co pisano, szybko został zrootowany :) Więc jeżli masz już Galaxy S5 SM-G900F z Androidem 5.0 o numerze kompilacji G900FXXU1BNL2 oraz silne parcie na posiadanie roota, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Ostrzeżenie

Poniższa instrukcja przeznaczona jest na Samsunga Galaxy S5 SM-G900F z Android 5.0 Lollipop o numerze kompilacji G900FXXU1BNL2. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek zmian, dokładnie zapoznaj się z poniższą instrukcją. Wszelkie zmiany wykonujesz na własne ryzyko. Nie nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody.

Przygotowanie

  • Naładuj baterię w swoim Galaxy S5 do co najmniej 70% pojemności
  • Pobierz ostatnią wersję TWRP Recovery z rozszerzeniem .tar
  • Pobierz aktualną paczkę z SuperSU i umieść ją w katalogu głównym w pamięci wewnętrznej lub zewnętrznej swojego telefonu
  • Pobierz aktualną wersję Odin
  • Pobierz i zainstaluj aktualne sterowniki USB dla Samsunga
  • Włącz Debugowanie USB
  • Wykonaj kopię zapasową danych np zdjęcia, SMSy, kontakty itp

Instalowanie TWRP Recovery w Galaxy S5

1. Wypakuj paczkę z Odin na dysk komputera np C:\Odin_v3.09
2. Do katalogu, do którego wypakowałeś Odin, wrzuć pobrany plik z TWRP recovery z rozszerzeniem .tar
3. Uruchom Odin3 v3.09.exe
4. W nowo otwartym oknie Odin w sekcji Option opcje Auto Reboot i F. Reset Time powinny być zaznaczone. Reszta opcji odznaczona.
5. Upewnij się, że opcja Re-Partition jest odznaczona!
6. Wyłącz swój telefon.
7. Naciśnij jednocześnie przyciski Volume Down + Home + Power i trzymaj do czasu, aż zobaczysz ekran z ostrzeżeniem, wtedy naciśnij przycisk Power aby potwierdzić wybór i przejść do trybu Download
8. Podepnij twoje Galaxy S5 do komputera, za pomocą kabelka USB
9. Jak tylko podepniesz swój telefon do komputera, w oknie Odin w lewym górnym rogu powinna zaświecić się kontrolka ID:COM oraz okienko z komunikatem Added!!.
10. Kliknij w przycisk AP i wybierz plik z twrp z rozszerzeniem .tar
11. Kliknij Start aby rozpocząć proces instalacji.
12. Instalacja recovery powinna zająć krótką chwilę i zakończyć się komunikatem PASS!!
13. Po zakończeniu procesu instalacji twój telefon powinien się zrestartować.

Rootowanie Galaxy S5 SM-G900F z Androidem 5.0 Lollipop

Jeżeli pomyślnie przeszedłeś pomyślnie instalację TWRP recovery na swoim Galaxy S5, to teraz możesz przystąpić do procesu rootowania. Zanim jednak się do tego zabierzesz upewnij się, że masz wgraną paczkę z SuperSU w pamięci swojego telefonu!

1. Wyłącz swój telefon, a następnie uruchom go w trybie Download. Aby przejść do tego trybu przyciśnij jednocześnie kombinację klawiszy Volume Up + Home + Power i trzymaj do czasu, aż włączy się ekran. Jak tylko zobaczysz logo Samsung, puść przycisk Power, ale pozostałe trzymaj nadal, do czasu aż zobaczysz menu TWRP Recovery
2. Naciśnij przycisk Install, a następnie wybierz wcześniej wgrany plik z SuperSU i zainstaluj go.
3. Po zakończonej instalacji zrestartuj swój telefon poprzez naciśnięcie przycisku Reboot.

To wszystko. Twój Galaxy S5 powinien mieć teraz dostęp do roota. Aby to sprawdzić pobierz z Google Play Root Check. Po uruchomieniu aplikacji w telefonie na ekranie powinien pojawić się napis ROOTED.

Źródło: droidviews.com