Samsung Galaxy A3 i Galaxy A5 oficjalnie zaprezentowane

Tym razem Samsung prezentuje dwa modele ze swojej nowej linii kierowanej w szczególności do młodych odbiorców.

Galaxy A3 i Galaxy A5 mają być urządzeniami udoskonalonym pod kątem usług społecznościowych. Pojawić mają się w listopadzie na wybranych rynkach, jednak ich cena nie jest jeszcze znana.

Przedstawione modele z linii Galaxy A to najcieńsze smartfony Samsunga (model A3-6,9mm grubości, a model A5-6,7mm), które dodatkowo wyróżniają się metalowymi obudowami unibody w kilku kolorach: czarnym, białym, różowym, złotym oraz srebrnym. Od strony wizualnej nowe smartfony Samsunga przypominają Galaxy Alpha.

Podążając za modą wszechobecnych selfie, Samsung wyposażył obie komórki w kamerki 5Mpix na przednich panelach, które mają umożliwić robienie świetnych autoportretów. Dodatkowo wykonywanie owych zdjęć mają ułatwić takie funkcje jak: Wide Selfie, Palm Selfie, Animated GIF czy Beauty Face Features. Smartfony obsługują również łączność LTE Cat.4 (do 150 Mb/s).

Dokonując porównania obu modeli zdecydowanie lepiej prezentuje się Galaxy A5. Wyposażony jest w 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) oraz czterordzeniowy układ o taktowaniu 1,2 GHz, którym jest najprawdopodobniej Snapdragon 410 z GPU Adreno 306.

Chipset wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM. Aparat główny z matrycą 13Mpixw Galaxy A5 posiada diodową lampę błyskową. Aparat ma 16 GB pamięci wbudowanej, którą dodatkowo można zwiększyć kartą microSD. Wbudowana bateria to 2300 mAh, a samo urządzenie posiada również: Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 LE, ANT+, A-GPS/GLONASS czy NFC (w modelach z LTE).

Specyfikacja Galaxy A5

Przechodząc do drugiego modelu (Galaxy A3) należy wspomnieć, że wyposażony jest w 4,5-calowy panel Super AMOLED o rozdzielczości qHD (540 x 960 pikseli). Galaxy A3 wykorzystuje aparat główny z 8-megapikselową matrycą, 1 GB pamięci RAM i baterię o pojemności 1900 mAh. Pozostały wykaz wyposażenia jest taki sam jak w A5. Oba modele zadebiutują z Androidem 4.4 KitKat i autorską nakładką Samsunga.

Specyfikacja Galaxy A3

Galaxy A3, Galaxy A5, Samsung

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg