WhatsApp w najnowszej aktualizacji udostępnia połączenia głosowe

Kilka dni temu opublikowana została aktualizacja komunikatora WhatsApp wraz z długo oczekiwaną przez wielu funkcją prowadzenia darmowych rozmów głosowych przez Internet dla zwolenników Androida. Ponad 700 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca jest potwierdzeniem na to, że stworzenie wygodnej w obsłudze aplikacji to sukces dla tego komunikatora.

WhatsApp to minimalistyczny i prosty komunikator więc dla wielu użytkownikom „czegoś tutaj brakowało”, m.in. aplikacji klienckiej przeznaczonej dla komputerów osobistych. Problem ten odszedł w niepamięć kiedy z początkiem tego roku WhatsApp Web udostępnił usługę, która umożliwiła użytkownikom korzystanie z komunikatora w przeglądarkach internetowych.

Możliwość rozmów głosowych przez Internet WhatsApp udostępnił później niż np. Skype czy Viber. Pierwsze informacje o niej pojawiły się przy udostępnieniu bez wcześniejszego komunikatu losowo wybranym szczęśliwcom aktualizacji, umożliwiającej darmowe dzwonienie przez Internet do osób z listy kontaktów. Odebranie połączenia automatycznie aktywowało możliwość rozmów na smartfonach użytkowników, którzy wcześniej nie mieli styczności z tą funkcją.

W dobie dzisiejszej, WhatsApp poznaczony dla smartfonów, wszystkim daje możliwość cieszenia się z funkcji rozmów głosowych. Pośrednictwo sklepu Google Play umożliwi udostępnienie aplikacji na urządzenia, jednak może minąć nawet kilka dni zanim trafi do każdego. W ciągu najbliższych kilku tygodni rozmowy głosowe trafią także na mobilną platformę Apple.

komunikacja, połączenia głosowe, WhatsApp, WhatsApp Messenger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg