WhatsApp w najnowszej aktualizacji udostępnia połączenia głosowe

Kilka dni temu opublikowana została aktualizacja komunikatora WhatsApp wraz z długo oczekiwaną przez wielu funkcją prowadzenia darmowych rozmów głosowych przez Internet dla zwolenników Androida. Ponad 700 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca jest potwierdzeniem na to, że stworzenie wygodnej w obsłudze aplikacji to sukces dla tego komunikatora.

WhatsApp to minimalistyczny i prosty komunikator więc dla wielu użytkownikom „czegoś tutaj brakowało”, m.in. aplikacji klienckiej przeznaczonej dla komputerów osobistych. Problem ten odszedł w niepamięć kiedy z początkiem tego roku WhatsApp Web udostępnił usługę, która umożliwiła użytkownikom korzystanie z komunikatora w przeglądarkach internetowych.

Możliwość rozmów głosowych przez Internet WhatsApp udostępnił później niż np. Skype czy Viber. Pierwsze informacje o niej pojawiły się przy udostępnieniu bez wcześniejszego komunikatu losowo wybranym szczęśliwcom aktualizacji, umożliwiającej darmowe dzwonienie przez Internet do osób z listy kontaktów. Odebranie połączenia automatycznie aktywowało możliwość rozmów na smartfonach użytkowników, którzy wcześniej nie mieli styczności z tą funkcją.

W dobie dzisiejszej, WhatsApp poznaczony dla smartfonów, wszystkim daje możliwość cieszenia się z funkcji rozmów głosowych. Pośrednictwo sklepu Google Play umożliwi udostępnienie aplikacji na urządzenia, jednak może minąć nawet kilka dni zanim trafi do każdego. W ciągu najbliższych kilku tygodni rozmowy głosowe trafią także na mobilną platformę Apple.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg