Jakiś czas temu, jeszcze przed premierą w Google Play, trafiła do mnie aplikacja CZATeria od INTERIA.PL. Niestety brak czasu powodował, że nie miałem czasu dokładniej się jej przyjrzeć i przetestować. Jedak postanowiłem się zmotywować, ponieważ jest to dla mnie ważne, chociażby ze względów sentymentalnych :)

Dla prawdziwych weteranów Internetu, korzystających z  usług sieciowych umożliwiających rozmowę na tematycznych lub towarzyskich kanałach komunikacyjnych, CZATeria jest na pewno znana. Była i nadal jest to jedna z największych takich usług w Polsce.

Dla nie wtajemniczonych i świeżych Internautów szybko przestawię czym jest CZATeria. Jak już wcześniej napisałem, jest to usługa sieciowa, gdzie możemy prowadzić rozmowy jednocześnie z wieloma użytkownikami na różnych kanałach tematycznych, jak i prywatnie. Dla korzystających pierwszy raz, za pewne szokiem będzie ilość wiadomości przewijających się na ekranie. Jednak bardzo szybko idzie się do tego przyzwyczaić.

Przejdźmy jednak do aplikacji na Androida. Aplikacja wita nas miłym dla oka ekranem wstępny, a następnie od razu przenosi do najbardziej popularnych pokoi. Pokoje zaprezentowane są bardzo przejrzyście w formie okręgów, a przesuwanie pomiędzy listą jest bardzo intuicyjne. Jeżeli na liście nie ma pokoju, który nas interesuję to możemy rozszerzyć ją przez naciśniecie ikony w lewym górnym rogu lub przycisku „Zobacz wszystkie” na końcu popularnych pokoi. Nie wiedzieć czemu, ale mam wrażenie, że INTERIA.PL projektując menu zaczerpnęła pomysł z aplikacji Facebooka :)

Jeżeli już wybraliśmy odpowiedni pokój to czeka nas logowanie. Tutaj dla nowych użytkowników zaczynają się schody. Sam mechanizm logowania jest prosty. Niestety problem stanowi wybór nicku. Nowy użytkownik musi wykazać się nie lada kreatywnością aby stworzyć nick, który jeszcze nie jest zajęty. To jest odwieczny problem CZATerii. Po udanym logowaniu od razu możemy przystąpić do konwersacji na publicznym kanale lub zapraszać ludzi do prywatnych rozmów. Przy każdym nicku aplikacja pokazuje nam z jakiego urządzenia korzysta użytkownik. Może to być komputer stacjonarny lub urządzenie mobilne. Niewątpliwą zaletą jest możliwość przebywania w kilku pokojach na raz, a przełączanie pomiędzy nimi jest bardzo proste i wygodne.

Osobiście uważam aplikację za bardzo udaną. Widać, że INTERIA.PL dobrze przemyślała sposób rozłożenia menu, jaki i mechanizmów przełączania się pomiędzy pokojami. Wszystko jest proste, przejrzyste i intuicyjne. Jeżeli miałbym wystawić ocenę od 1 do 5, dałbym „4+”. Niestety problem z wyborem nicku może zniechęcić :(

Więc jeżeli przebrnęliście przez moją pierwszą w życiu recenzję. Polecam skorzystać z CZATerii. Jest to chyba jedyne miejsce gdzie można poznać nowych ludzi, pogadać anonimowo z całą watahą i przy tym mieć niezłą zabawę.

Plusy:

+ prosty i przejrzysty interfejs

+ duża liczba użytkowników

+ wiele pokoi tematycznych w tym erotyczne ;)

Minusy:

– problem z rejestracją nowego nicka przez nowych użytkowników

Aplikacja do pobrania za darmo w Google Play

Źródło: