Jak zostać deweloperem aplikacji mobilnych na Androida

W Polsce system Android jest niekwestionowanym liderem na rynku urządzeń mobilnych. Powoduje to duże zainteresowanie wśród pracodawców osobami, które potrafią programować gry i aplikacje mobilne. Educativo udowadnia, że każdy może tworzyć programy na smartfony i tablety. Pełny kurs programowania, opracowany też dla osób początkujących, jest dostępny online na ich platformie e-learningowej.

W ofercie Educativo znajdziemy dwa poziomy szkolenia przygotowane dla przyszłych deweloperów aplikacji mobilnych na system Android: od podstaw i dla zaawansowanych.

Kurs podstawowy trwa 15 godzin i opracowany został przez Adama Mencwala, specjalizującego się w technologii Augmented Reality. Poziom trudności szkolenia dostosowany został do początkujących programistów. Doświadczeni programiści znajdą natomiast odpowiednie materiały w kursie dla zaawansowanych. Ta część szkolenia trwa ponad 18 godzin i przygotowana została przez Mateusza Herycha, doświadczonego dewelopera systemów mobilnych.

Warto zacząć od kursu Android od podstaw.

W szkoleniu dla początkujących programistów omówiona została niezbędna teoria związana między innymi z cyklem życia aplikacji i tworzeniem programów na Androida. Krok po kroku wytłumaczono obsługę gestów, zdarzeń GPS i wykorzystanie kamery. Dwa ostatnie moduły poświęcone zostały w całości na bazę SQLite. Wszystko przy tym przekazano prostym językiem, zrozumiałym dla rozpoczynających naukę deweloperów.

Dla programistów z doświadczeniem przygotowano kurs Android dla zaawansowanych.

Szkolenie zaawansowane przygotowane zostało jako kontynuacja kursu podstawowego. Osoby, które chciałyby jednak zacząć od razu od tej części kursu powinny posiadać już stosowną wiedzę na temat programowania obiektowego, aby swobodnie realizować kurs. W kursie zaawansowanym wraz z ekspertem przygotowywane są dwa programy: aplikacja konferencyjna i gra zręcznościowa. Na podstawie obu projektów użytkownik uczy się między innymi tworzenia własnych widoków, wykorzystania frameworku RoboGuice, zasad dodawania wsparcia dla ekranu dotykowego oraz efektywnego stosowania Loaders i AsyncTask.

Wiedzę programistyczną można dodatkowo uzupełnić kursem na temat zarabiania na grach i aplikacjach mobilnych.

Niewątpliwą zaletą zaproponowanej przez Educativo formy kursu jest możliwość powrotu do materiału szkoleniowego w dowolnym momencie. Kurs online możemy realizować w dowolnym miejscu i czasie – o ile mamy urządzenie podłączone do internetu. Jeżeli jednak nie dysponujemy szybszym łączem internetowym (minimum 1 Mb/s), poszczególne moduły możemy bez problemu pobrać na dysk urządzenia.

Dodatkowo do każdego kursu udostępniona została prezentacja z teorią i niezbędne załączniki w postaci plików z tworzoną w trakcie szkolenia aplikacją. Zadbano także o możliwość sprawdzenia wiedzy. Po każdym temacie udostępnione są pytania testowe.

Ukończenie kursu programowania od Educativo może niewątpliwie wspomóc w rozwoju kariery każdego miłośnika mobilnych technologii. Jest to też pierwszy krok, aby zostać deweloperem aplikacji i zacząć zarabiać na swoich własnych projektach.

[box type=”info” size=”medium” title=”Dla czytelników Android Stuff taniej o 30%” right_title=”Przejdź do strony Educativo” right_description=” ” url=”http://educativo.pl/szkolenia/android/1/” style=”arrow green” ]Specjalnie dla czytelników serwisu androidstuff.pl oba kursy programowania na system Android od Educativo są tańsze aż o 30%! Wystarczy podczas zakupów wpisać kod: androidstuff_30 aby móc uzyskać rabat – kod jest ważny do końca kwietnia.[/box]

 

kurs programowania, programowanie, szkolenie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg