Jak zrootować Samsung Galaxy S II Plus GT-i9105/P

Samsung Galaxy S II to już dość leciwy smartfon i lata świetności ma już za sobą. Jednak nadal cieszy się bardzo dużą popularnością jak jego młodszy brat Galaxy S Plus . Mógłbym teraz snuć różne teorie czemu tak jest, ale nie o tym ma być ten wpis ;)

Pomimo mnogości poradników w Internecie na temat rootowania Samsunga Galaxy S II Plus, zostałem poproszony o umieszczenie prostego poradnika na Android Stuff. W związku z tym przejrzałem XDA Developers i wybrałem tutariala napisany przez cicibanko101. Twierdzi, że jest to prosty sposób … i patrząc na poradnik trudno się z tym nie zgodzić :)

Więc koniec już pisania i zabieramy się za rootowanie Samsunga Galaxy S II Plus!

Ostrzeżenie

 • Poniższa instrukcja skierowana jest dla użytkowników Samsung Galaxy S II Plus GT-i9105 i GT-i9105P. Próba uzyskania dostępu do roota na innych modelach może spowodować trwałe uszkodzenie lub przynieść niepożądane efekty.
 • Korzystając z poniższej instrukcji wykonujesz zmiany na własne ryzyko. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za powstałe szkody.

Przygotowanie:

 • Naładuj baterię telefonu do co najmniej 70%-80% pojemności.
 • Wykonaj kopię danych takich jak SMS, zdjęcia, kontakty, gdyż istnieje duże ryzyko ich utraty.
 • Zainstaluj na komputerze sterownik USB.

Przed przystąpieniem do rootowania pobierz:

Rootowanie Samsunga Galaxy S II Plus GT-i9105/P

 1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB i wgraj (najlepiej do katalogu głównego) na karę SD plik z UPDATE-SuperSU-v1.51.zip
 2. Wyłącz telefon i odłącz go od komputera.
 3. Wypakuj Odin 3.07.zip do dowolnego katalogu na komputerze a następnie uruchom Odin3 v3.07.exe
 4. Uruchom telefon w trybie Download Mod. Aby przejść do trybu Download Mod wciśnij jednocześnie przyciski POWER + HOME + VOL Down.
 5. Podepnij telefon do komputera za pomocą kabelka USB
 6. Po podłączeniu telefonu w Odin powinna zaświetlić się niebieska kontrolka ID:COM
 7. W Odin odznacz opcję Auto Reboot
 8. Następnie kliknij w PDA i wybierz z dysku pobrane wcześnie recovery odpowiednie dla twojego modelu telefonu i systemu Android a następnie zatwierdź wciskając Start.
 9. Proces wgrywania recovery powinien zająć ok 40 sekund. Pod żądnym pozorem nie przerywaj tego procesu np. poprzez odpięcie telefonu od kabla USB.
 10. Po zakończeniu wgrywania recovery, odłącz telefon i wyjmij baterię z telefonu i po chwili włóż ją z powrotem.
 11. Uruchom telefon w trybie recovery. Aby przejść do trybu recovery wciśnij jednocześnie przyciski POWER + HOME + VOL Up
 12. Używając klawiszy głośności przejdź do install zip from sdcard i zatwierdź wybór używając przycisku POWER
 13. Znajdź wgrany plik UPDATE-SuperSU-v1.51.zip i rozpocznij instalację
 14. Przejdź do menu głównego recovery i zrestartuj telefon.


Gratulację! Właśnie uzyskałeś dostęp do root-a w swoim Samsung Galaxy S II Plus

Galaxy S II Plus, GT-i9105/P, root, rootwanie, Samsung

Comments (12)

 • Uwaga na pliki !!! to złośliwe paczki które instalują kupę wtyczek, stron startowych, searchów itp… na szczęście malware bytes ostrzegł !!!!

  • Niestety czasami tak może być :( Napisz, proszę które pliki sprawiają problemy, a ja postaram się znaleźć bezpieczne źródła.

 • Bardzo dobry poradnik, prosty i przejrzysty! Mam tylko pytanie na jakim systemie był robiony root telefonu? Na 4.1.2 czy 4.2.2? Czy ma to jakąś różnicę przy wgrywaniu CWMu i Supersu podanego w artykule? Pozdrawiam

  • Nie musisz robić rota by pozbyć sie brandingu operatora, po prostu wystarczy pobrać oficjalny rom samsunga i wgrać go przez odina.

 • Po małym potknięciu zrootowałem telefon (a nawet 2 bo żona ma taki sam). Polecam wszystkim – po wstępnym wyrzuceniu syfu, telefon działa znacznie szybciej.
  Pozdrawiam.

 • Jak najbardziej polecam. Nie wiem czemu ściągnęło mi dwa razy CWM. Pierwszy plik nie działał, ale drugi tak. Teraz mogę wgrywać moda do Android’a. Dzięki ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © Android Stuff - All rights reserved | Logo designed by muzg